بیمه عمر و سرمایه گذاری

در صورت انتخاب این پوشش در زمان عقد بیمه نامه در صورتی که بیمه شده پس از گذشت ۳ ماه از عقد بیمه نامه به علت یکی از بیماریهای سرطان ، سکته مغزی ، سکته قلبی ، عمل جراحی عروق کرونر و پیوند اصلی اعضای بدن در بیمارستان بستری گردد ، بیمه گر بخشی از هزینه های درمانی را به میزان ۳۰ درصد سرمایه فوت و تا سقف ۳۰ میلیون تومان پرداخت مینماید. در صورت فوت بیمه شده ، در خلال مدت بیمه نیز ، سرمایه تعیین شده که میتواند بین ۱ تا ۲۰۰ میلیون تومان باشد به علاوه موجودی اندوخته سرمایهگذاری در هر زمان به بازماندگان یا افرادی که قبلا تعیین کردهاید، پرداخت خواهد شد. هدف در بیمه عمر اطمینان یافتن از آینده از طریق تأمین سرمایه یا مستمری برای فرد بیمه شده و یا افراد ذینفع مورد نظر او در موعد مقرر در زمان حیات و یا پس از فوت وی میباشد. چه آنهایی که از لحاظ مالی تمکن دارند چه آنهایی که در مضیقه هستند، چه افراد مسن و چه کودکان، چه آنهایی که بیمار هستند و چه کسانی که سلامتاند.

روشن است شرکت هایی که درصد سود مشارکت بالاتری دارند انتخاب مناسب تری برای سرمایه گذاری خواهند بود. اگر بیمهگذار ضریب افزایش حق بیمه را 10% انتخاب کند درصورتیکه در سال اول ماهانه مبلغ 50 هزار تومان بهعنوان حق بیمه بپردازد از سال دوم باید این مبلغ را به 55 هزار تومان در ماه افزایش دهد. ارزش بازخرید بیمه یارمند سینا در سالهای اول تا چهارم به ترتیب معادل ۹۰، ۹۲، ۹۴ و ۹۶ درصد اندوخته سرمایهگذاری و از سال پنجم به بعد معادل ۱۰۰ درصد اندوخته سرمایهگذاری پس از کسر هزینههای وصول نشده خواهد بود. بیمه عمر یارمند سینا این امکان را برای شما فراهم آورده است که با پسانداز مبالغ اندک، ضمن استفاده از پوششهای بیمهای و کاهش تبعات سنگین حوادث و اتفاقات ناگوار زندگی، امکان سرمایهگذاری حقبیمههای پرداختی فراهم گردد تا بدین ترتیب ضمن حفظ قدرت خرید پساندازها، سرمایهای مطمئن و مناسب برای استفاده شما و یا دیگر اعضای خانواده تشکیل گردد. بیمه عمر و سرمایه گذاری ، نوع جدیدی از بیمه عمر است که علاوه بر پوشش بیمه عمر سود تضمینی مرکب به همراه سود مشارکت نیز به بیمه گذار تعلق میگیرد. به علاوه کارشناسان بیمه، برای راهنمایی بیشتر شما، محتوای بازخرید بیمه عمر: راهکار یا فرصت سوزی را پیشنهاد میکنند.

واقعیت تلخی که در این شرایط با آن روبهرو میشویم این است که فرد علاوه بر اینکه باید روحیه خود را برای غلبه بر بیماری حفظ کند، باید با بحران های مالی مربوط به درمان یا گذران زندگی روزمره نیز دست و پنجه نرم کند. اگر ذینفع و یا یکی از ذینفعان بیمه نامه و یا بیمه گذار سبب مرگ بیمه شده باشند، دراینصورت فقط سهم سایر استفاده کنندگان و درصورت عدم وجود استفاده کننده دیگر به وراث قانونی بیمه شده پرداخت خواهد شد. در این نوع از بیمه بعد از فوت فرد، سرمایه فوت به ذینفعان او میرسد. هر کدام از طرحها و اسامی یادشده شرایط گوناگونی در حوزه شرایط سنی، میزان سرمایه فوت بیمهنامه و نرخ افزایش حق بیمه خود دارند که میتوان با مطالعه شرایط هریک از شرکت ها، انتخاب خوبی می توان داشت. برای مثال بعضی از شرکتهای بیمه در بیمه عمر خود پوشش آتشسوزی منزل، هزینه عمل جراحی، بیمه آخرین سال حیات و موارد دیگری را هم دارند. بیمهگر نیز مکلف است که ارزش بازخرید بیمهنامه را پس از کسر هزینههای انجام شده با رعایت شرایط بیمهنامه صادره پرداخت نماید. دراینصورت چنانچه به هر علتی خطری پیش آید بیمه گر فقط اندوخته ریاضی سرمایه بیمه را تا روز تعلیق خواهد پرداخت و حق بیمه های اضافی دریافتی احتمالی از تاریخ تعلیق مسترد خواهد شد.

این بیمه­نامه یکی از انواع بیمه­نامه­های عمر انفرادی است که در آن بیمه­گر تعهد می­نماید در ازای دریافت حق­بیمه، در صورتی که بیمه­شده در طول مدت قرارداد فوت نماید، سرمایه فوت بیمه­نامه و سرمایه­گذاری حاصل شده از محل حق­بیمه­های پرداختی بیمه­گذار را به استفاده­کنندگان بیمه­نامه پرداخت نماید و در صورتی که در پایان قرارداد، بیمه­شده در قید حیات باشد، مبالغ حاصل­شده از محل سرمایه­گذاری حقبیمه­های پرداختی بیمه­گذار را به صورت یکجا یا مستمری به استفادهکنندگان پرداخت کند. اما اگر به هر طریق تصمیم نهایتان مبنی بر بازخریدی بیمه عمر است، میتوانید درخواست بازخرید را به نمایندگی بیمه پاسارگاد و یا کارگزاری که بیمه نامهتان را از آن جا خریداری کردهاید ارسال نمایید. 1- اینجوری سرمایه فوت شما خیلی پایینه اما سرمایه گذاری بهتری میتونین داشته باشید. چنانچه بیمه شده در طول اعتبار بیمه نامه به هر علت فوت کند، سرمایه فوت به ذینفعان پرداخت می شود. تغییر در شرایط بیمه نامه: در پایان هر سال بیمه ای، بیمه گذار متناسب با تغییر در نیاز ها و اولویت های شخصی می تواند شرایط مختلف بیمه نامه از قبیل میزان حق بیمه، سرمایه بیمه، نوع پوشش ها، ذینفعان و درصد سهم هر کدام را تغییر دهد. بیمهگزار باید فقط برای طولانی بودن عمر خود خدا را شاکر باشد و چشم از سرمایه بیمه عمر زمانی و حق بیمههای پرداختی اش بپوشد.

دیدگاهتان را بنویسید