بیمه عمر چیست؛ آشنایی با انواع آن – چطور

معافیت از پرداخت مالیاتهای مستقیم طبق مفاد۲۴،۱۳۶و ۱۳۷ قانون مالیاتی کشور. در بسیاری از کشور های پیشرفته دنیا به این بیمه نامه اهمیت فراوانی می دهند، بهتر است ما هم در کشور خودمان بیشتر به این بیمه کاربردی توجه کنیم و آنرا به اطرافیان خود معرفی نماییم. شرکت بیمه ایران برای ارائه خدمات بهتر به بیمه شدگان بیمه نامههای عمر این امکان را فراهم کرده که افرادی که بیمه عمر ایران دارند میتوانند از طریق سامانه بیمه ایران مشاهده سوابق بیمه عمر ایران را مشاهده کرده و یا استعلام بیمه عمر ایران را انجام دهند. با آنلاین شدن خدمات بیمهای شرکت بیمه ایران پرداخت بیمه عمر ایران نیز به صورت اینترنتی فراهم شده است. دریافت وام بدون نیاز به ضامن از مزایای بیمه عمر ایران است. انتخاب مدل پرداخت حق بیمه عمر، بر این اساس است که پرداخت حق بیمه سالانه شما به صورت ثابت باشد یا به صورت افزایشی انجام شود. به دلیل متعدد بودن بیمهنامه عمر، بهتر است دقیقا طرحها را بشناسید و سپس اقدام به خرید طرح بیمهی مناسب برای خود کنید.

بهتر است بیمه عمر و بیمه تامین اجتماعی را در کنار هم تهیه کنید تا به طور کامل از پوشش های بیمه ای این دو بیمه نامه بهره مند شوید. این موضوع را نیز به خوبی می­دانید که هزینه­ هایی مانند تحصیل فرزندان، ازدواج آن­ها و بسیاری از موارد دیگر نیاز به سرمایه زیادی دارد و باید پیش از رسیدن این دوران به فکر تامین هزینه آن باشید، بیمه ی عمر در طول همه این دوران ­ها می­تواند یک همراه خوب برای شما باشد. بهتر است این موضوع را نیز در ابتدا اضافه کنیم که؛ همانطور که می­دانید امروزه شرایط اقتصادی دنیا به خصوص کشورمان در شرایط خوبی نیست پس حتما باید بسیار آینده نگر و به فکر یک سرمایه گذاری خوب بود تا در دوران بازنشستگی از آن استفاده کرد. اگر یک فرد آینده نگر باشید حتما به فکر پس انداز و سرمایه گذاری هستید و همیشه به دنبال راه حلی برای سرمایه گذاری می گردید، ما در این بلاگ پست می خواهیم به شما یک روش خوب برای پس انداز را پیشنهاد دهیم و آن بیمه عمر است. تفاوت در بیمه نامه های یک فرد 10 ساله و 40 ساله در میزان اندوخته بیمه نامه عمر میباشد، اگر هر دو فرد حق بیمه یکسان پرداخت نمایند و شرایط بیمهای یکسان داشته باشند، اندوخته بیمهای متفاوتی خواهند داشت و فرد 10 ساله اندوخته بیشتری نسبت به فرد 40 ساله خواهد داشت، چون این دو سن ریسک بیمهای متفاوتی را دارند، هرچه سن بیمه شده بالاتر میرود میزان ریسک بیمهای وی هم بیشتر میشود.

بنابراین، اگر بیمهشده بر اثر حادثه بهطورکلی ازکارافتاده شود، در واقع نتواند به شغل فعلی خود ادامه دهد، دیگر نیازی به پرداخت حق بیمه عمر ندارد. اما به موجب این پوشش اگر شخص دچار از کارافتادگی شود، از پرداخت باقی حق بیمه های معاف می شود و بیمه گر حق بیمه های باقیمانده وی را می پردازد. این بند شامل تغییر در شرایطی است که طبق ضوابط قابل تغییر می باشند برای مثال شخص بیمه شده پس از صدور بیمه نامه قابل تغییر نمی باشد. مستمری ناشی از ازکارافتادگی: در صورتی که شخص بیمه شده این پوشش را تهیه کرده باشد، در صورت از کارافتادگی ناشی از حادثه، شرکت بیمه گر به وی مستمری ماهیانه پرداخت می کند. شما در نوع بیمه عمر مشترک می­توانید یکی از اعضای خانواده را همراه با خود بیمه کنید با این تفاوت که تنها یک حق بیمه پرداخت خواهید کرد. ، شما را در انتخاب بهترین بیمه عمر با پوششهای و شرایط لازم را همراهی خواهند کرد.

بهتر است اینگونه توصیف کنیم؛ بیمه ی عمر یک پشتوانه برای زمانی است که شما به کهولت سن و پیری می­رسید، این بیمه حتی پس از فوت شما برای بازماندگانتان نیز مفید خواهد بود، زیرا آن­ها را نیز مورد همایت قرار میدهد. در زمانی که فرد از محل اندوخته بیمه نامه عمر خود وام میگیرد سایر پوششهای بیمه نامه برای فرد همچنان برقرار بوده و فرد میتواند در صورت نیاز از همه پوششهای خود استفاده نماید. البته برخی از پوششها از قبیل پوشش بیماریها و از کارافتادگی از پوششهایی هستند که برای همه بیمه گذاران عمر توصیه میشود که روی بیمه نامه عمر خود داشته باشند. معمولا حق بیمههای تضمینشده در ابتدا گرانتر هستند ولی این نوع بیمهنامهها، در بلندمدت مقرون به صرفهتر خواهند بود، زیرا حق بیمه با گذشت زمان افزایش نمییابد. در مدل افزایشی بر اساس درخواست فرد بیمه شده هر سال با درصدی مشخص حق بیمه سالانه افزایش پیدا کند تا از نظر سرمایه گذاری ارزشمند شود. درصد افزایش حق بیمه: چنانچه بیمه شده بخواهد که سرمایه گذاری که میخواهد انجام دهد توجیه اقتصادی داشته باشد و از لحاظ سرمایه گذاری ارزنده باشد میتواند حق بیمه سالانه خود را به صورت افزایشی انتخاب کند. بیمه نامهای که روش پرداخت ثابت را انتخاب کرده است تا پایان مدت قرارداد میزان حق بیمه ثابتی را پرداخت میکند ولی اگر فردی روش تعدیل افزایش در پرداخت داشته باشد هر ساله با توجه به درصد افزایش انتخابی میتواند حق بیمه بیشتری را پرداخت کند.

دیدگاهتان را بنویسید