بیمه عمر چیست؟

با جمع شدن سرمایه در قلک اندوخته بیمه ، به مرور این مبلغ به یک ضمانتنامه معتبر همانند اسناد مالی و اعتباری تبدیل خواهد شد. اگر فوت در صورت بروز حادثه اتفاق افتاده باشد شرکت بیمه بین 50 تا 125 برابر حق بیمه پرداختی در سال اول به ذی نفعانی که شما در بیمه نامه مشخص کرده اید خسارت پرداخت خواهد کرد.برخی از این حوادث عبارت اند از : تصادف، سقوط از بلندی، خفگی بر اثر گاز گرفتگی، غرق شدن و … شماره همراه و یا ایمیل: برای زمانی که اگر نیاز به مشاوره تلفنی داشته باشید، مشاوران ما میتوانند بر اساس مشخصات وارد شده در بیمه نامه با شما تماس گرفته و مشاوره لازمه را به شما ارائه میکند. در صورت داشتن بیمه عمر، می توانید از شرکت بیمه در انتهای سال دوم، 90 درصد سرمایه موجود در سبد اندوخته را بدون نیاز به ضامن و وثیقه به عنوان وام دریافت کنید.

2. درصد افزایش حق بیمه از درصد افزایش سرمایه فوت بیشتر خواهد بود. و از طرفی در زمان رخ دادن بحران های اقتصادی به دلیل آنکه همچنان بیمه گذاران حق بیمه های خود را پرداخت می کنند، سرمایه گذاری این شرکت ها و این بیمه نامه همچنان ادامه می یابد. همانطور که می دانید این مورد یکی از مزیت های بسیار مناسب برای سرمایه گذاری می باشد. در مورد مدت قرارداد و حداکثر سن بیمهگزار نیز در شرکت های مختلف شرایط متفاوتی وجود دارد. این نوع بیمه نامه مدت نامحدود دارد و با فوت بیمه شده به پایان می رسد و مناسب افرادیست که قصد دارند برای وراث خود پس از مرگ سرمایه ای را به جا بگذارند. همانطور که در نمودار بالا مشاهده کردید، بیمه عمر سوددهی بسیار بهتری نسبت به بانک دارد و برای سرمایه گذاری مناسب تر است. بیمه عمر یکی از روش های بسیار مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت برای تامین آتیه فرزندان می باشد، لذا اگر به دنبال روشی مناسب برای سرمایه گذاری برای فرزندان خود هستید، خرید بیمه عمر یکی از بهترین روش ها می باشد. اگر سرمایه خود را در بانک پسانداز کنید، از هیچ یک از پوششهای ذکر شده نمیتوانید استفاده کنید؛گرچه ممکن است سود بیشتری به سرمایه شما تعلق بگیرد.

در این صورت هم شما می توانید از نظر مالی از بیمه نامهتان استفاده کنید و هم پوششهای بیمه نامهای شما همچنان برقرار بماند و اگر اقساط حق بیمه عمرتان را به موقع پرداخت نمایید میتوانید اندوخته نهایی بیمه نامهتان بر اساس جدول بیمه عمرتان دریافت نمایید. پوشش تکمیلی هزینههای پزشکی همان طور که از نامش پیداست، جزو پوششهای اضافی و اختیاری این سرمایهگذاری بیمهای است که با پرداخت حق بیمه بیشتر ارائه خواهد شد. اما دقت داشته باشید که بیمه عمر در بلند مدت می تواند به شما سود چشمگیری بدهد و در کوتاه مدت اصلا پیشنهاد نمی شود، به گونه ای که در سالهای ابتدایی قرارداد، مبلغ پرداختی شما از مبلغ موجود در سبد اندوختان کمتر است و دلیل آن این است که هزینه پوشش های بیمه ای و ریسک بیمه نامه از حق بیمه پردختی شما کسر می شود. در این بیمه نامه شخص بیمه گذار می تواند مدت قرارداد خود را تعیین نماید.

در صورتی که تحت پوشش بیمه عمر باشید و در این زمان خدایی ناکرده فوت صورت گیرد، شرکت بیمه علاوه بر پرداخت سرمایه موجود در سبد اندوخته، وظیفه دارد مبلغ مشخص شده در قرارداد، حداکثر 25 برابر حق بیمه پرداختی سال اول را به ذی نفعان به عنوان خسارت پرداخت کند. 6- هزینه پوشش با میل خودتون یا از حق بیمه کسر میشه یا به صورت مازاد روی حق بیمه لحاظ می شود. همانطور در نمودار بالا مشاهده کردید، در بسیاری از کشور های پیشرفته، تعداد کثیری از مردم آن کشور دارای پوشش بیمه عمر می باشند اما در کشور ما اینگونه نیست. در نمودار پایین سوددهی بانک و بیمه عمر را مشاهده می کنید. بیمه شدهها می توانند سرمایه بیمه عمر خود را به صورت یکجا یا مستمری دریافت کنند. لازم به توضیح است، از آنجایی که بیمه عمر یک روش سرمایه گذاری برای طولانی مدت است، هرچه شما به انتها قرارداد نزدیکتر شوید، مبلغ موجود در سبد اندوخته شما به همان نسبت افزایش خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید