بیمه عمر چیست؟

ریسک عمر طولانی بیمهگزار براساس جدول مرگ و میر پوشش داده میشود که حداقل هر ۵ سال یک بار از طرف شرکت بیمه مرکزی اعلام میشود. اطلاعات مورد نظر طبق جدول شماره (۱) و با احتساب اندوخته ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال در جدول ذیل نشان داده شده است. بیمه عمر را درواقع یک سرمایهگذاری با سود تضمینی است. در نهایت بیمه گذار با یک درصدی سود روبرو است که این درصد مجموع سود تضمینی و مشارکت منافع است مجموع این دو سود معمولاً بالای ۲۰ درصد میباشد. بیمه عمر و سرمایه گذاری ، نوع جدیدی از بیمه عمر است که علاوه بر پوشش بیمه عمر سود تضمینی مرکب به همراه سود مشارکت نیز به بیمه گذار تعلق میگیرد. مثال ۱ : چنانچه بیمه گذار بخواهد مبلغی را به عنوان اندوخته اولیه در شرکت بیمه رازی سرمایه گذاری کند پس از کسر هزینه های اداری و کارمزد با احتساب سود ۱۸% محاسبه و پس از پایان مدت بیمه نامه علاوه بر سرمایه مورد نظر مبلغ واگذاری را دریافت می کند. این بیمه نامه علاوه بر تأمین منابع لازم برای آینده بیمه شدگان از قبیل دریافت سرمایه بیمه در زمان بازنشستگی، برخورداری از پوشش بیمه عمر در مقابل خطر فوت و امکان دریافت مستمری، در رابطه با نحوه و مبلغ حق بیمه های پرداختی و ارائه خدمات به بیمه شدگان نیز دارای انعطاف پذیری زیادی بوده و با دارا بودن ضریب افزایش سالانه جهت حق بیمه و سرمایه فوت ، بیمه شده را در مقابل تورم فرضی آینده تجهیز می نماید.

این اندوخته با سود تضمین شده ۱۸% برای ۵ سال اول ، سود ۱۵% برای ۵ سال دوم و برای سالهای بعد از آن با توجه به شرایط اقتصادی تا پایان مدت بیمه نامه محاسبه می گردد. امکان دریافت بخشی از اندوخته در طول مدت بیمه نامه از انتهای سال دوم بیمه نامه به بعد و حداکثر تا سقف ۹۰% ارزش بازخریدی بیمه نامه. لذا بعد از توضیحاتی که به شما ارائه کردیم بهصورت نسبی و با در نظر گرفتن شرایط زندگی خود میتوانید مزایای بیمه عمر را اولویتبندی کنید. اگر پاسخ سوالات خودتون رو نگرفتید یا هنوز سوالی دارین پینشهاد میکنم با شماره 44170097 تماس بگیرید یا فرم ابتدا همین صفحه را پر کنید تا کارشناسان ما توضیحات کامل را خدمت شما بدهند. امکان کاهش و تعدیل اثرات منفی تورم برسرمایه و پوشش های بیمه نامه با منظور نمودن درصد رشد سالیانه از ابتدا یا هر زمان از مدت بیمه نامه . با دریافت این پوشش اگر علت فوت بیمهشده، حادثهای باشد که عمدی در آن نبوده است، شرکت بیمه هزینهای مضاف بر سرمایه عمر بیمهشده را به ذینفعان او پرداخت خواهد کرد.

در این مقاله بهتفصیل در مورد این نوع بیمه صحبت خواهیم کرد. از جمله خدمات این شرکت میتوان به بیمه بازنشستگی سامان اشاره کرد. طبق شرایط این بیمه نامه بیمه شدگان با سن کمتر از یکسال می توانند از بیمه نامه عمر طرح طلوع به مدت حداکثر ۳۰ سال بهره مند گردند. بله ، و به دلیل روز شمار بودن و بهره مرکب سود در بیمه عمر ایران ، بیمه گذار میتواند با پرداخت حق بیمه به صورت سالیانه یا یکجا ، سود بسیار بسیار بالاتری را دریافت نماید . چنانچه بیمه نامه در یک دوره زمانی بازخرید شده و یا به هر دلیل فسخ گردد ، به درخواست بیمه گذارامکان برگشت بیمه نامه به حالت جاری وجود داشته و می توان از پوشش های بیمه نامه مجددا” اسفاده نمود. عدم تعلیق بیمه نامه در صورت تاخیر در پرداخت اقساط حق بیمه به شرط داشتن اندوخته . حداقل و حداکثر حق بیمه در شرکتهای مختلف ارائهدهنده بیمه عمر بر اساس سیاستهای شرکت، مقادیر مختلفی دارد.

سن بیمه شدگان مشمول این پوشش حداقل ۱۲ سال تمام و حداکثر تا پایان مدت بیمه نامه میباشد. در صورت بروز حادثه برای بیمه شده ، پرداخت هزینه پزشکی ناشی از حوادث مشمول بیمه به میزان حداکثر ۱۰% سرمایه فوت بیمه نامه با توجه به مبلغ انتخابی پرداخت می گردد. در صورت فوت بیمه شده به علت حوادث مشمول بیمه، مبلغی تحت عنوان سرمایه فوت به علت حادثه حداکثر تا سقف ۴٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال با احتساب سرمایه بیمه عمر و با توجه به میزان سرمایه خریداری شده به ذینفع بیمه نامه پرداخت می گردد. محاسبه سود بیمه نامه به صورت روزشمار بوده و در نتیجه پرداخت مبلغ خسارت ، وام و سایر پرداخت ها دقیقا” به روز می باشد. موسسه خدمات درمانی بسیجیان در راستای مأموریت خود مبنی بر خدمت رسانی به جامعه گرانقدر بسیجی و با هدف کاهش سهم بسیجی از هزینه های درمان، کمک به کاهش اثرات روحی و روانی بیماری بسیجیان و همچنین جبران خسارت ناشی از بروز حوادث (نقص عضو و از کارافتادگی) و خطر فوت اقدام به ارائه خدمت بیمه تکمیل درمان و عمر وحوادث و آتش سوزی به جامعه هدف نموده است. پرداخت وام به میزان ۹۰% ارزش بازخریدی که پس از پایان سال دوم صورت گرفته و مبلغ آن بدون نیاز به ضامن و با شرایط بازپرداخت دو ساله و به دفعات به شرط تسویه کامل وامهای اخذ شده قبلی به بیمه گذار پرداخت می گردد .

دیدگاهتان را بنویسید