بیمه عمر چیست؟

بعضی از ارائهدهندگان خدمات بیمه به شما اجازه میدهند تا زمانی که به سن خاصی میرسید (اغلب ۹۰ یا ۹۵) پرداخت حق بیمه را متوقف کنید، ولی اگر پرداخت حق بیمه را پیش از سن تعیین شده قطع کنید، بیمهنامه مشمول مرور زمان شده و بازماندگان شما هیچ مبلغی را دریافت نخواهند کرد. در صورت مرگ فرد پیش از پایان این دوره، حق بیمههای دریافتی به اموال و داراییهای فرد بازگردانده میشود. در بیمه عمر برای افراد بالای ۵۰ سال، پوشش بیمه به شکل مشابهی با بیمهی تمام عمر عمل میکند، زیرا در این نوع بیمه نیز هیچ تاریخ پایانی وجود ندارد و شرکت بیمه در هر زمانی که بیمهگزار فوت کند، مبلغ بیمه را پرداخت خواهد کرد. بزرگترین اِشکال این نوع طرح بیمه این است که احتمالا مجبور میشوید برای مدتی طولانی حق بیمه پرداخت کنید. زیرا بیمه عمر یک بیمه بلند مدت است و هرچه مدت آن طولانی تر باشد سود آن نیز بیشتر می گردد. براساس قانون بیمه عمر، در صورت فوت در اثر حادثه علاوه بر اصل و سود مبلغ سرمایه تا 3 برابر به وراث انتخابی شما پرداخت خواهد شد و در صورت پشیمانی از ادامه قرارداد، هر زمان قادر به فسخ و دریافت مبلغ بازخریدی مندرج در بیمه نامه شوید و یا امتیازات خود را به شخص دیگری منتقل و واگذار کنید.

شما در بیمه عمر می توانید ذی نفعان خود را، خودتان مشخص کنید و تعیین کند در صورت فوت، سرمایه شما چقدر و به چه کسانی پرداخت شود. حق بیمه پرداختی بیمه عمر: در این قسمت فرد حق بیمهای را که تمایل دارد به صورت سالانه پرداخت نماید باید کند. ۵- اگه پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه بعلت از کار افتادگی کلی و دائم ناشی از بیماری یا حادثه با مقدار ۱۰۰ درصد سرمایه عمر رو انتخاب کنم این ۱۰۰ درصد رو شما چطور از من میگیرین؟ ۴- حفظ ارزش سرمایه در مقابل تورم – شما میتوانید بخش مهمی از آثار تورم و کاهش ارزش پول را با استفاده از مکانیزم تعدیل سرمایه و حق بیمه در این بیمه نامه جبران کنید که ارزش مبلغ دریافتی شما در پایان مدت بیمه نامه حفظ گردد. یکی دیگر از مزایای بیمه آتیه این است که شما می توانید برای پرداخت حق بیمه از سوی شرکت بیمه گر در صورت فوت، یک فردی را به عنوان فرد ذی نفع معرفی کنید. از جمله مواردی است که باعث می شود نتوان برای معایب بیمه عمر مواردی را ذکر کرد.

همین امر باعث ایجاد شرایط مختلف در تنظیم بیمه عمر میشود. 1. بیمه عمر، سرمایه و سود شما تضمین شده ارائه میکند ولی در بورس سرمایه همواره با نوسان و حتی زیان روبه روست. بیمه عمر نوعی از بیمه است که شما میتوانید با پرداخت مبلغی بصورت ماهیانه، سه ماهه، شش ماهه، سالیانه و یا یکجا و مدت انتظاری(بیش از 5 سال)علاوه بر دریافت سرمایهای قابل توجه بعنوان اصل و سود از امتیازات زیادی برخوردار شوید. سرمایه حادثه؛ سرمایهای است که در صورت فوت بیمهشده بر اثر حادثه به ذینفعان او پرداخت میشود. در صورت نقص عضو، او میتواند تا ۲۰۰% سرمایه فوت خود را دریافت دارد. سرمایه بیمه؛ سرمایهای است که در صورت فوت بیمهشده به ذینفعان او پرداخت میشود. به دلیل تغییر در سبک زندگی و شرایط محیط زیست، اخیراً در میان آشنایان دور و نزدیک خود میشنویم که شخصی به بیماری همچون سرطان، سکته قلبی و مغزی مبتلا شده است.

از دیگر مزایای این بیمه نامه آن است که امکان تغییر حق بیمه انتخابی در هر زمان وجود دارد و در صورت بروز نقص عضو از پرداخت مابقی حق بیمه معاف خواهید شد و همچنین در صورت فوت عادی علاوه بر اصل و سود مبلغ سرمایه فوت نیز به وراث انتخابی شما پرداخت خواهد شد. در صورتی که سرپرست خانوار فوت کند یا دچار نقص عضو و از کار افتادگی شود، قطعا خانواده وی در ادامه زندگی با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد، اما اگر سرپرست خانوار بیمه عمر داشته باشد، در صورت رخ دادن حوادث ناگوار، خانواده شخص، بهتر می توانند از پس هزینه ها و دشواری های زندگی بر بیایند. در این نهاد برخلاف سایر بیمه های زندگی، سرمایه سیر نزولی دارد و تابعی از مانده بدهکاری اعتبارگیرنده است، پرداخت حق بیمه اجباری است و نیز ذینفع پس از تعیین قابل عزل نیست. جالب است بدانید خیلی از افراد این کار را نمی کنند تا سرمایه آنها با توجه به قانون ارث تقسیم شود که این کار صحیص نیست. آیا پدر و مادر خانواده آتی که همین جوانان شاغل هستند، بدون وجود سرمایهای مطمئن می توانند این هزینه ها را تامین کنند یا سر پیری باید باز هم به کار فکر کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید