بیمه عمر چیست؟

را ذینفع قرار دهد . شرکت تکتام نوین اين امكان را براي شما فراهم آورده است كه با پسانداز مبالغ اندك، ضمن استفاده از پوششهاي بيمهاي و كاهش تبعات سنگين حوادث و اتفاقات ناگوار زندگي، امكان سرمايهگذاري حقبيمههاي پرداختي فراهم گردد تا بدين ترتيب ضمن حفظ قدرت خريد پساندازها، سرمايهاي مطمئن و مناسب براي استفاده شما و يا ديگر اعضاي خانواده تشكيل گردد. پس انداز های کوچک ما در زمان حیات مان تبدیل به سرمایه بزرگ و در صورت حوادث ناگوار حامی بزرگی برای خانواده مان خواهد بود، به این بیمه عنوان بازنشستگی هم اطلاق می شود. این بیمه نامه هم برای زمان حیات فرد بیمه شده و هم برای زمان فوت وی پوششهایی را ارائه میکند. آ- پوشش فوت بر اثر حادثه : در صورتی که این پوشش انتخاب شده باشد و بیمه شده بر اثر حادثه فوت شود ، علاوه بر اینکه بازماندگان کل سرمایه فوت را دریافت می کنند ، مبلغ قابل توجهی(طبق قانون بیمه گر) را هم به عنوان سرمایه فوت بر اثر حادثه دریافت می کنند . شخص بیمه شونده می تواند انتخاب کند که در صورت از کار افتادگی کامل و دائم، شرکت بیمه علاوه بر پرداخت حق بیمه، به مقدار یک تا سه برابر آخرین حق بیمه پرداختی سالیانه تا 10 سال به وی مستمری پرداخت نماید.

با بازپرداخت سه ماهه، شش ماهه، یک ساله، دو و سه ساله با انتخاب شما از دیگر مزایای این بیمه نامه است. از دیگر مزایای این بیمه نامه آن است که امکان تغییر حق بیمه انتخابی در هر زمان وجود دارد و در صورت بروز نقص عضو از پرداخت مابقی حق بیمه معاف خواهید شد و همچنین در صورت فوت عادی علاوه بر اصل و سود مبلغ سرمایه فوت نیز به وراث انتخابی شما پرداخت خواهد شد. براساس قانون بیمه عمر، در صورت فوت در اثر حادثه علاوه بر اصل و سود مبلغ سرمایه تا 3 برابر به وراث انتخابی شما پرداخت خواهد شد و در صورت پشیمانی از ادامه قرارداد، هر زمان قادر به فسخ و دریافت مبلغ بازخریدی مندرج در بیمه نامه شوید و یا امتیازات خود را به شخص دیگری منتقل و واگذار کنید. آيا مايل نيستيد علاوه بر حقوق بازنسشتگي و پاداش هاي پايان خدمت، سرمايه يا مستمري به عنوان مكمل آن داشته باشيد؟ درصورتیکه فرد از بیماری سرطان خود مطلع باشد و این مسئله را عمداً در فرم پیشنهاد اولیه بیمه عمر مطرح نکند شرکت بیمه میتواند قرارداد بیمه را فسخ کند و هیچ هزینهای به او نپردازد. مدت قرارداد: مدتزمانی که بیمهگذار متعهد به پرداخت حق بیمه است و شرکت بیمه، بیمهشده را تحت پوششهای بیمه عمر قرار میدهد.

برای مثال درصورتیکه پدر خانواده برای فرزندش بیمه عمر خریداری کند، بیمهگزار پدر خواهد بود و بیمهشده فرزند. دریافت سرمایه ای قابل توجه در پایان مدت انتظار که متناسب است با میزان پرداختی شما، سن، شغل، سوابق پزشکی خانواده و میزان سرمایه درخواستی برای فوت، دریافت مستمری، که شما میتوانید بجای دریافت سرمایه فوق، درخواست مستمری بصورت مادام العمر یا با تعیین مدت زمان دلخواهتان شوید. قطعا بارها به اين موضوعات فكر كردهايد و معمولا تلاش ميكنيد تا با پسانداز مبالغ مختلف، پشتوانه مالي مناسبي براي خود و خانواده فراهم كنيد اما همواره نگران آن هستيد كه با وجود تورم ارزش پساندازها كاهش خواهد يافت. این بیمه علاوه بر آن که ماهیت سرمایهگذاری و پسانداز دارد، در مواقعی مانند بروز بیماریهای خاص، نقص عضو، ازکارافتادگی، بازنشستگی و فوت شخص بیمهگزار نیز به کمک وی و یا اشخاص تحت تکفل او آمده و هزینههای آن را تحت پوشش قرار میدهد. پوشش فوت به دلیل حادثه به این صورت است که اگر شخص بیمه شونده در اثر حادثه فوت کند، شرکت بیمه، علاوه بر سرمایه فوت، سرمایه فوت در اثر حادثه را به ذی نفعان پرداخت می کند. اگر فوت در صورت بروز حادثه اتفاق افتاده باشد شرکت بیمه بین 50 تا 125 برابر حق بیمه پرداختی در سال اول به ذی نفعانی که شما در بیمه نامه مشخص کرده اید خسارت پرداخت خواهد کرد.برخی از این حوادث عبارت اند از : تصادف، سقوط از بلندی، خفگی بر اثر گاز گرفتگی، غرق شدن و …

پوشش درمان تکمیلی: یکی از مزایای داشتن بیمه عمر پاسارگاد امکان استفاده از این پوشش است ، اگر اندوخته بیمهنامه عمر پاسارگاد به میزان معین برسد و ۶ ماه از صدور بیمهنامه گذشته باشد، فرد بیمه شده میتواند تا سقف مشخص شده از هزینههای جراحی و هزینه بستری خود استفاده نماید. ۲- گفتین “بیمه گذار می تواند با توجه به تورم در فرم پیشنهاد بیمه عمر مشخص کند که در هر سال چند درصد به حق بیمه پرداختی خود اضافه شود که این عدد از بین 5 تا 20 درصد متغیر است” حالا این درصدی که اول قرارداد بستم رو میشه برای سالای بعد عوضش کرد؟ در اين بيمه­ نامه استفاده­ كننده (ذينفع) از سرمايه فوت بيمه ­نامه (مانده بدهي اصل وام)، موسسه اعتباری یا بانک بوده كه به بيمه شده وام يا تسهيلاتی را ارائه نموده است. از جمله پرداخت هایی که از طرف قراردادهای بیمه عمر و پس انداز یا همان بیمه عمر و سرمایه گذاری ایجاد می شود می توان به پرداخت سرمایه بیمه عمر و پس انداز به دلیل فوت، پرداخت سرمایه بیمه عمر و پس انداز به شرط حیات، پرداخت وام از محل ذخیره بیمه، بازخرید بیمه عمر و پس انداز اشاره کرد. سلام. از همه شرکت ها میشه وام گرفت یا فقط شما وام میدین ؟

0 دیدگاه دربارهٔ «بیمه عمر چیست؟;

دیدگاهتان را بنویسید