بیمه عمر چیست؟

بدین معنا که اگر فرد در دوره مشخصی بعد از شروع اعتبار بیمهنامه متوجه شود به این بیماری مبتلا شده است نه تنها سرمایه امراض خاص به او تعلق نمیگیرد که حتی ممکن است قرارداد بیمه عمرش فسخ شود. از آنجا که به احتمال زیاد نفر دوم در این زمان سن بالایی خواهد داشت، هزینهی خرید بیمه عمر جدید برای او بالاتر خواهد بود. در این مصوبه کارفرما موظف است هفت درصد از مزد هر کارگر را به ازای ساخت هر متر مربع از ساختمان با ضریب بین نیم تا ۱۴ درصد را به عنوان سهم خود برای بیمه کارگران ساختمانی پرداخت کند. به این صورت مشکلات ناشی از نداشتن بیمه شخص ثالث از بین خواهند رفت. مدت بازپرداخت وام دریافتی، طبق توافق بین شرکت و بیمهگزار مشخص میگردد. در این حالت هم هر وقت بخواهید به همه سرمایه خود دسترسی دارید و هم لازم نیست برای بازپرداخت وامهایی که میگیرید سودهای بالایی بپردازید.

در ادامه به توضیح بازپرداخت سرمایهای که شما طی مدت قرارداد اندوختهاید میپردازیم اما برای درک بهتر اندوخته ابتدا در مورد سودهایی که به این سرمایه تعلق میگیرند صحبت میکنیم. برای نمونه، اگر فرزندان کوچکی دارید، بهتر است پوشش بیمهای را انتخاب کنید که تا زمانی که آنها از نظر مالی مستقل شوند، ادامه مییابد. داشتن پشتیبان مالی برای فرزندانمان در زمانی که نیازمند این سرمایه هستند از دل نگرانیهای بسیاری از خانواده ها میباشد. است. پوشش­های بیمه با توجه به نوع بیمه متغیر است و شما در زمان قرارداد با شرکت بیمه نوع پوشش­ ها را نیز تعیین می­کنید. در بیمه عمر محدودیت سنی وجود ندارد و یک نوزاد می توانند همانند یک فرد میانسال از خدمات بیمه عمر استفاده کند. وی افزود: متاسفانه از گذشته تا بحال هیچ سازمان و ارگانی در صورت بروز حادثه نه تنها مسئولیت حادثه بلکه آسایش نسبی خانواده های کارگران را تضمین نمیکند درحالی که در مقایسه با کارگران کارخانجات که حوادث کمتری نسبت به کارگران ساختمان برخودارند بیمه عمر بیمه بیکاری وغیره وجود دارد. روال فعلی به این شکل است که سازمان تامین اجتماعی از منبع درآمد بیمه کارگران اجتماعی و محل صدور پروانه های ساخت تامین میشود بدین صورت که سازمان تامین اجتماعی مکلف است با دریافت هفت درصد از حق بیمه شده(کارگر) و پانزده درصد مجموع عوارض صدور پروانه(ازمالک) نسبت به تداوم پوشش بیمه تمام کارگران ساختمانی اقدام کند، اما سازمان تامین اجتماعی ادعا میکند که این ۱۵ درصد کفاف ۲۰۰۰ کارگر را نمیدهد و باید منبع درآمد در ماده ۵ اصلاح شود؛ همین موضوع سبب شد تا این لایحه بار دیگر به کرسی مجلس رفته و تجدید نظر شود بر اساس مصوبه مجلس که در روز های پایانی سال ۹۹ اعلام شد سهم کارفرمایان در بیمه کارگران ساختمانی به ۲۰ درصد افزایش یافت.

این افزایش بر افزایش میزان سرمایه فوت و اندوخته نیز تاثیر مستقیم دارد. در این صفحه میتوانید شرکتهای مختلف ارائه دهنده بیمه مورد نظر را به همراه قیمت بیمه ببینید. این بیمه نامه بسیار کامل است و طرح­های مختلف بیمه ­ای دارد. اگر این بیمهنامه را در زمانی که نسبتا جوان هستید انتخاب کنید، این احتمال وجود دارد که مبلغ بسیار بیشتری را نسبت به مبلغی که در زمان مرگ شما پرداخت میشود، بپردازید. دستمزد روزانه هرکارگر بومی ۲۵۰ هزار تومان می باشد درحالی که مجموع هزینه سبد معیشتی هر خانوار در سال ۱۴۰۰ شش ملیون و ۸۹۵ هزار تومان اعلام شده با این وجود یک کارگر نمیتواند از پس هزینه های معیشتی خود بر بیاید و پرداخت اجاره بها برایش ناممکن میشود از این رو نیاز به مسکن امری مهم تلقی میشود که باید از سوی مسئولان زیر ربط مورد توجه قرار بگیرد چندی پیش بهرام سرمست استاندار سابق قم در نشست بررسی مشکلات کارگران قم، عنوان کرد: کارگران جزو زحمت کش ترین افراد جامعه هستند و همواره پیگیری و رفع مشکلات کارگران باید در دستور کار قرار بگیرد وی همچنین به الحاق اراضی ۵۶۰ هکتاری پردیسان اشاره کرد و گفت: این اراضی در راستای خانه دار شدن کارگران نقش موثری دارد و امیدواریم این امر مهم عملیاتی شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بررسی های اخیر نشان میدهد حقوق ۳ و نیم میلیونی هر کارگر نه تنها کفاف معیشت هر خانواده را نمیدهند بلکه برای کارگران فاقد مسکن با وجود گرانی اجاره بها کافی نیست مهم ترین خواسته کارگران مسکن و افزایش دستمزد با توجه به مجموع هزینه سبد معیشتی یک خانوار است از طرفی سازمان تامین اجتماعی با افزایش طول پرداخت بیمه، کمر کارگران را خم کرده است و دستمزد هر کارگر نیز در هزینه سبد معیشتی گم میشود. چندی پیش عباس شیری با انتقاد از وضعیت ناگوار معیشت کارگران ساختمانی گفت: کارگران هر ساله با آغاز فصول سرد سال با مشکل کمبود کار رو به رو هستند و شیوع ویروس کرونا این معضل را چندین برابر افزایش داده است این فعال جامعه کارگری در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه بیکاری مضاعف برای این دسته از اقشار جامعه بسیار سخت است افزود: اختصاص سبد کالا و ارائه تسهیلات ارزان قیمت بانکی وحتی بلاعوض برای کارگرانی که دچار مشکل معیشتی هستند ضرورت دارد. شیری از یک سویه بودن طرح ماده ۵ انتقاد کرد و افزود: باید در طرح اصلاح ماده ۵ قانون بیمه کارگران ساختمانی طوری اقدام شود که ضرری به کارگر نرسد.

دیدگاهتان را بنویسید