بیمه عمر یا درمان تکمیلی – درمانت

هزینههای سنگینی مثل هزینه تحصیل، ازدواج و راه اندازی کسب و کار فرزندان و در کنار آن مخارج بالای زندگی در دوران بازنشستگی، اهمیت داشتن یک پشتوانه مالی محکم را بیش از پیش مشخص میکند اما مهمترین سوال این است که چه نوع سرمایه گذاری برای ما مناسب خواهد بود؟ مهم ترین سوالی که هنگام خرید بیمه درمانی برای هر فردی پیش می آید این است که برای کاهش هزینه های درمان و امکان استفاده از پوشش های درمانی بیشتر، بیمه عمر بهتر است یا درمان تکمیلی؟ این مبلغ بدون نیاز به انحصار وراثت به ذینفعانی که بیمهگذار پیشتر تعیین کرده تعلق میگیرد. این مبلغ در سریعترین زمان و بدون نیاز به تبعیت از قانون انحصار وراثت و مالیات بر ارث و … دریافت سرمایه ای قابل توجه در پایان مدت انتظار که متناسب است با میزان پرداختی شما، سن، شغل، سوابق پزشکی خانواده و میزان سرمایه درخواستی برای فوت، دریافت مستمری، که شما میتوانید بجای دریافت سرمایه فوق، درخواست مستمری بصورت مادام العمر یا با تعیین مدت زمان دلخواهتان شوید. میلیون ریال دریافت می کنند .که به نسبت حق بیمه بسیار کم پرداختی پوشش بیمه ای قابل توجهی می باشد .

این بیمه امکانی را برای بیمه گزاران فراهم میآورد تا بتوانند هر زمانی که تمایل به کار کردن نداشتند، از مستمری بیمه عمر خود استفاده کنند. بیمه عمر یا همان بیمههای زندگی شامل؛ بیمه عمر و پس انداز، بیمه نوزادان، کودکان، نوجوانان، بیمه عمر جامع زندگی، بیمه تمام عمر، بیمه عمر زمانی، حامی(هزینه های کفن و دفن)، بیمه جهیزیه، بیمه مهریه و غیره میشود که متداولترین بیمه های عمر عبارتند از؛ بیمه جامع زندگی، بیمه عمر نوزادان، کودکان و نوجوانان و بیمه عمر و پس انداز است. یکی از فاکتورهای موثر بر تعیین نرخ بیمه ی عمر، جدول مرگ و میر است. از دیگر مزایای این بیمه نامه آن است که امکان تغییر حق بیمه انتخابی در هر زمان وجود دارد و در صورت بروز نقص عضو از پرداخت مابقی حق بیمه معاف خواهید شد و همچنین در صورت فوت عادی علاوه بر اصل و سود مبلغ سرمایه فوت نیز به وراث انتخابی شما پرداخت خواهد شد. آيا مايل نيستيد علاوه بر حقوق بازنسشتگي و پاداش هاي پايان خدمت، سرمايه يا مستمري به عنوان مكمل آن داشته باشيد؟ در این پوشش، بیمه شده آسیب دیده علاوه بر اینکه از پرداخت حق بیمه خود معاف می شود از شرکت بیمه گر مستمری هم دریافت می کند.

با انتخاب این پوشش و در صورت احراز و تایید از کار افتادگی کامل و دائم بیمه گذار ناشی از حادثه / بیمه شده ناشی از حادثه یا بیماری، بیمه گذار از شروع سال بیمهای بعد از پرداخت حق بیمه معاف شده و شرکت بیمه دی حق بیمه های بیمه نامه را پرداخت خواهد نمود بدون اینکه تغییری در شرایط بیمه نامه ایجاد شود. در بیمه عمر پاسارگاد نباید مجموع سن بیمه گذار و مدت بیمه نامه بیشتر از ۷۰ سال باشد. مدت بیمه عمر میتواند به انتخاب فرد بیمه شده بین ۵ تا ۳۰ سال باشد، که در صورت فوت بیمه شده سرمایه فوت طبیعی و اگر فوت در اثر حادثه باشد سرمایه فوت در اثر حادثه به اضافه اندوخته بیمه نامه به ذینفعان وی پرداخت میشود. ازکارافتادگی به معنای اتفاقی است که فرد دیگر قادر به ادامه شغل خود نباشد. داشتن پشتوانه مالی در سنین ابتدایی فعالیت اقتصادی و اجتماعی هر فرد در ایجاد آینده ای موفق بسیار تاثیرگذار است. بیمه عمر و سرمایه گذاری از ترکیب دو بخش پوشش های بیمه ای و قسمت خدمات سرمایه گذاری تشکیل شده است . در بیمه عمر و سرمایه گذاری پوشش های مفید دیگری مانند پوشش نقص عضو و پوشش معافیت از پرداخت اقساط حق بیمه تا روز پایان قرارداد ! نیز قابل تهیه هستند که در مذاکرات حضوری توضیح بیشتری ارائه خواهدشد .

نکته مهم این که با بازخریدی بیمه عمر ، بیمه نامه عمر شما به پایان رسیده و تمامی پوششهای بیمه نامه شما نیز از بین خواهند رفت. که در این راه میتوانید از متخصصین شرکت «ازکی» کمک بگیرید. خطر مسافرت هوائی : اگر فرد بیمه شده بعنوان مسافر عادی بوسیله هواپیمای مسافری یا ایرباس در خطوط حمل و نقل تجاری مجاز مسافرت کند بدون پرداخت حق بیمه اضافی و بدون احتیاج به دادن اطلاع قبلی به شرکت بیمه پاسارگاد تحت پوشش بیمه ای قرار میگیرد. این پوشش برای تامین هزینه های بستری، جراحی، Day Care، آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ شکن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود حداکثر در یک سال بیمه ای میباشد. تغییر در شرایط بیمه نامه: در پایان هر سال بیمه ای، بیمه گذار متناسب با تغییر در نیاز ها و اولویت های شخصی می تواند شرایط مختلف بیمه نامه از قبیل میزان حق بیمه، سرمایه بیمه، نوع پوشش ها، ذینفعان و درصد سهم هر کدام را تغییر دهد. به بازماندگان پرداخت می شود . با توجه به جدول بیمه عمر که شرکتهای بیمه ارائه میکنند، بر اساس مدت زمانی که از شروع قرارداد گذشته این مبلغ محاسبه میشود.

دیدگاهتان را بنویسید