سوالات متداول بیمه عمر

قطعا بارها به این موضوعات فكر كردهاید و معمولا تلاش میكنید تا با پسانداز مبالغ مختلف، پشتوانه مالی مناسبی برای خود و خانواده فراهم كنید اما همواره نگران آن هستید كه با وجود تورم ارزش پساندازها كاهش خواهد یافت. زیرا به مبلغ موجود در سبد اندوخته شما سود تعلق می گیرد و اگر شما دائم از سبد اندوخه خودتان وام بگیرید، قطعا در آینده نمی توانید سود خوبی را تجربه کنید. بیمه عمر، بیمه کاملا ازاد و انعطاف پذیر است زیرا شرایط این بیمه نامه توسط خود شخص تعیین میشود و امکان تغییرات در این بیمه نامه بعد از صدور ان هم وجود دارد. بیمه عمر یکی از بیمه های است که علاوه بر شرایط بسیار مناسبی که دارد نسبتا با استقبال کمتری مواجه است و دلیل آن می تواند نا آشنایی افراد با این بیمه باشد. به گزارش خبرگزاری موج قم، بررسی های اخیر نشان میدهد حقوق ۳ و نیم میلیونی هر کارگر نه تنها کفاف معیشت هر خانواده را نمیدهند بلکه برای کارگران فاقد مسکن با وجود گرانی اجاره بها کافی نیست مهم ترین خواسته کارگران مسکن و افزایش دستمزد با توجه به مجموع هزینه سبد معیشتی یک خانوار است از طرفی سازمان تامین اجتماعی با افزایش طول پرداخت بیمه، کمر کارگران را خم کرده است و دستمزد هر کارگر نیز در هزینه سبد معیشتی گم میشود.

دستمزد روزانه هرکارگر بومی ۲۵۰ هزار تومان می باشد درحالی که مجموع هزینه سبد معیشتی هر خانوار در سال ۱۴۰۰ شش ملیون و ۸۹۵ هزار تومان اعلام شده با این وجود یک کارگر نمیتواند از پس هزینه های معیشتی خود بر بیاید و پرداخت اجاره بها برایش ناممکن میشود از این رو نیاز به مسکن امری مهم تلقی میشود که باید از سوی مسئولان زیر ربط مورد توجه قرار بگیرد چندی پیش بهرام سرمست استاندار سابق قم در نشست بررسی مشکلات کارگران قم، عنوان کرد: کارگران جزو زحمت کش ترین افراد جامعه هستند و همواره پیگیری و رفع مشکلات کارگران باید در دستور کار قرار بگیرد وی همچنین به الحاق اراضی ۵۶۰ هکتاری پردیسان اشاره کرد و گفت: این اراضی در راستای خانه دار شدن کارگران نقش موثری دارد و امیدواریم این امر مهم عملیاتی شود. سن بازنشتگی هر کارگر تا سه سال گذشته ۵۰ سال بود، که با دستور دولت دوازدهم ۱۰ سال به این سن اضافه شد حال با توجه به اینکه کارگران جزو اقشار آسیب پذیر جامعه هستند و کارگری جزو مشاغل سخت محسوب میشود لذا هر کارگر نمیتواند ۳۰ سال کار متعدد داشته باشد، علاوه بر این اگر یک کارگر سه ماه بیمه پرداخت نکند بیمه وی قطع شده و فاقد بیمه میشود درحالی که در گذشته این چنین نبوده و این موضوع سبب شده بسیاری از کارگران فاقد بیمه باشند.

چندی پیش عباس شیری با انتقاد از وضعیت ناگوار معیشت کارگران ساختمانی گفت: کارگران هر ساله با آغاز فصول سرد سال با مشکل کمبود کار رو به رو هستند و شیوع ویروس کرونا این معضل را چندین برابر افزایش داده است این فعال جامعه کارگری در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه بیکاری مضاعف برای این دسته از اقشار جامعه بسیار سخت است افزود: اختصاص سبد کالا و ارائه تسهیلات ارزان قیمت بانکی وحتی بلاعوض برای کارگرانی که دچار مشکل معیشتی هستند ضرورت دارد. بعد از خرید بیمه عمر، شما علاوه بر دریافت سود، در برابر حوادث غیر قابل پیش بینی مانند فوت، نقص عضو، از کار افتادگی، دچار شدن به بیماری های خاص و … در این پوشش چنانچه بیمه شده در طول اعتبار بیمه نامه در اثر حادثه ناگهانی فوت کند، یک تا چهار برابر سرمایه فوت به ذینفعان پرداخت می گردد. من چهار سال پیش بیمه عمر خریدم میخواستم ببینم اگر من دچار حادثه بشم و خسارت ببینم و شرکت به من خسارت بده ایا این موضوع در سرمایه گذاری من تاثیر منفی میگذاره ؟

کاربران در این نوع بازی می توانند بازیکنان متفاوتی را از تیم های مختلف حاضر در لیگ، در تیم خود بگمارند. اگر شرکت های بیمه ورشکسته شوند تکلیف سرمایه ما چه می شود؟ توجه کنید در بیمه ما پوشش بیماری های خاص فقط 30 درصد سرمایه فوت می باشد. وی افزود: متاسفانه از گذشته تا بحال هیچ سازمان و ارگانی در صورت بروز حادثه نه تنها مسئولیت حادثه بلکه آسایش نسبی خانواده های کارگران را تضمین نمیکند درحالی که در مقایسه با کارگران کارخانجات که حوادث کمتری نسبت به کارگران ساختمان برخودارند بیمه عمر بیمه بیکاری وغیره وجود دارد. مشارکت در منافع: در بیمه یارمند، بیمهگذار علاوه بر دریافت سود علیالحساب تضمین شده، در بیش از ۸۵% منافع مازاد حاصل از سرمایه گذاری بیمه سینا بر روی ذخیره بیمهنامه مشارکت دارد و این مشارکت بصورت افزایش اندوخته سرمایهگذاری به استفادهکننده از بیمهنامه پرداخت میگردد. شخصی که از کار افتاده شده، به مدت ۱۰ سال هم از پرداخت حق بیمه معاف شده و حق بیمه اش را بیمه سامان پرداخت می کند! در سال ۲۰۱۰، تایلند آنقدر از دست دادن درآمد گردشگری به دلیل اعتراضات و آشوبهای سیاسی می ترسید که بیمه ضد شورش ارائه کرد. در بیمه نامه عمر پاسارگاد ارائه پوشش برای ۳ خطر به صورت مشروط و با پرداخت حق بیمه امکان پذیر می باشد که اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر به علت هر کدام از خطرات زیر فوت نماید دارای پوشش باشد.

دیدگاهتان را بنویسید