سوالات متداول بیمه عمر

سرمایه بیمه در صورت فوت شخص در طول مدت قرارداد، به بازماندگان وی و ذینفعان قابل پرداخت است. در این نوع بیمه از زمانی که بیمه شوید تا هر زمان که در قید حیات باشید، شرکت بیمه هیچ گونه خدماتی به شما ارائه نمی­دهد، اما پس از بیمه شدن تا هر زمان که فوت کنید و یا تا هر زمانی که مشخص کرده باشید باید حق بیمه پرداخت کنید، پس از فوت شما هر آنچه که به عنوان حق بیمه پرداخت کرده باشید، به عنوان یک سرمایه اندوخته شده در حساب شما به وراث و یا ذینفعان تعلق می­گیرد، در واقع این نوع بیمه تنها یک سرمایه­ گذاری برای بازماندگانتان است. درست از زمانی که شما اولین قسط را واریز کردید، تحت پوشش شرکت بیمه قرار خواهید گرفت. خطر مسافرت هوائی : اگر فرد بیمه شده بعنوان مسافر عادی بوسیله هواپیمای مسافری یا ایرباس در خطوط حمل و نقل تجاری مجاز مسافرت کند بدون پرداخت حق بیمه اضافی و بدون احتیاج به دادن اطلاع قبلی به شرکت بیمه پاسارگاد تحت پوشش بیمه ای قرار میگیرد. همه شرکتهای بیمه از جمله بیمه پاسارگاد تحت نظارت مستقیم بیمه مرکزی قرار دارند. اگر بخواهید منبع سود را بدانید، باید عرض کنیم که این سود همان ۸۵ الی ۹۰ درصد سود سرمایهگذاری بیمه عمر شرکتهای بیمهای است که به جیب بیمهگزاران روانه خواهد شد.

سرمایهگذاری در بیمه عمر، انتخابی مطمئن، بدون ریسک و با سود روزشمار تضمین شده است. به راحتی و بدون داشتن ضامن می­توانید پس از پایان سال دوم بر اساس سرمایه اندوخته شدهتان وام دریافت کنید. اگر فرد به هر دلیلی از کار افتاده شود و امکان اشتغال برای او فراهم نباشد، پرداخت حق بیمه این شخص تا آخر دوره بر عهده شرکت است و این فرد می تواند در پایان دوره از این دارایی خود استفاده کند. در این نوع بیمه پس از پایان زمان قرارداد علاوه بر پرداخت حق بیمه سود سرمایه شما نیز برای شما پرداخت می­شود. در اين بيمه­ نامه علاوه بر پوشش خطر فوت و همچنين تامين دوران بازنشستگی برخی پوششهای اضافی ديگر نيز پيشبينی شده كه هر يک از آنها با اختصاص حق بيمه مربوط به خود، تعهدات اضافی را براي بيمهگر به دنبال دارد و در صورت وقوع خطر از بيمهشده حمايت میكند. ارزش بازخرید بیمه عمر برابر است با مجموع حق بیمههای پرداختی به علاوه سودهایی که به آن تعلق میگیرد. سرمایه گذاری در بیمه عمر اینگونه است که هزینه های بیمه گری و پوشش های بیمه ای از حق بیمه پرداختی کسر شده و به مبلغ باقیمانده سود تعلق می گیرد.

در صورتی که شخص فوت شده سرپرست یک خانوار باشد، این پول می تواند خانواده او را از محتاج بودن نجات دهد.در صورتی که فوت از طریق حادثه صورت بگیرد، مبلغ پرداختی به خانواده بیشتر است. این نوع بیمه نیز همانند بیمه تمام عمر است اما با این تفاوت که این نوع بیمه یک محدودیت زمانی دارد و آن زمان را شما مشخص می­کنید اگر تا قبل از این زمان تعیین شده فوت کنید سرمایه اندوخته شده شما به وارثان تعلق می­گیرد اما اگر تا بعد از این دوران فوت نکنید دیگر هیچ سرمایه ه­ای به بازماندگان شما تعلق نمی­گیرد و درواقع همه سرمایه اندوخته شده شما از دست می­رود. در بیمه عمر زمانی حق بیمه اندکی را شما پرداخت می­کنید شاید به همین دلیل است که سرمایه شما بازگردانده نمی­شود. در واقع شما با پرداخت حق بیمه، این پول را سرمایه گذاری می کنید که همین موضوع باعث رشد پول شما در بلند مدت می شود. برای اینکه درک بهتری از این موضوع داشته باشید، هر کدام از این موارد را به صورت جداگانه بیان میکنیم. هزینه پرداخته شده نیز مانند موارد دیگر پوشش بهصورت درصدی از سرمایه عمر و تا سقفی معین محاسبه میشود. خیلی عجیب است که مردم وسایل خود مانند ماشین را بیمه می کنند ولی به فکر بیمه کردن خود نیستند.

شرکت های بیمه ای خدمات مختلفی را به مردم ارائه می کنند که هر کس با توجه به شرایط خود از آن ها بهره مند می شود. شرکت های بیمه معمولا سود مشخصی را به صورت سالانه برای حساب شما پرداخت می کنند. بیمه عمر پاسارگاد برای هر فرد با توجه به شرایط خاص زندگی او تعریف خواهد شد لذا برای دریافت جدول بیمه عمر پاسارگاد مطلوب خود باید آن را از شرکت بیمه پاسارگاد استعلام نمایید. یک تعریف کوتاه از بیمه گزار ارائه بدهیم: بیمهگزار، شخص حقیقی یا حقوقی است که حق بیمه را پرداخت می کند. ممکن است بعد از یک مدت درآمد ما بیشتر شود و بخواهیم حق بیمه بیشتری بپردازیم؛ این کار شدنی است! اگر آینده خود و خانوادتان برایتان اهمیت دارد هر چه سریع تر این کار را بکنید تا زمان برای شما از دست نرود. همانطور که می بینید قسمت سرمایه گذاری نیز در بیمه عمر جذابیت های خاص خود را دارد پس بهتر است که هر چه سریع تر خود را تحت پوشش بیمه ی عمر قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید