شرایط بیمه عمر چیست – مزایا و معایب

قبلتر گفتیم که یکی از بزرگترین مزایای بیمه عمر این است که شما با هر شرایطی قادر به تهیه آن هستید. من بیمه عمر دارم و یک بار ازش وام هم گرفتم، خیلی خوبه پیشنهاد می کنم حتما تهیه کنید. در زمان سررسید که بیمهگزار تاریخ آن را تعیین میکند، کل مبلغ سرمایهگذاری با سودی که گفتیم، یک جا یا ماهانه (برحسب انتخاب بیمهگزار) پرداخت میشود. میزان بهره وام نیز به سودی بستگی دارد که سال قبل شرکت به بیمه شده پرداخت کرده است. ۲- انعطاف پذیری – در بیمه زندگیمان شما میتوانید هر زمان که مایلید در طول قرارداد، کلیه شرایط بیمه نامه اعم از حق بیمه، مدت قرارداد، نحوه پرداخت و پوششها را به میزان دلخواه تغییر دهید. به تازگی تب و تاب بورس در ایران بالاگرفته است و بازار بورس یکی از بازارهای نوین و پرسود ولی پرریسک برای سرمایهگذاری است. در سال های اخیر به دلیل تغییر در وضعیت اقتصادی جامعه بسیاری از افراد به دنبال راهی بوده اند تا بتوانند آینده خود و یا فرزندانشان را تامین کنند.

بیمه عمر و سرمایه گذاری در واقع یک سرمایه گذاری مطمئن با سود تضمینی است که علاوه بر پرداخت سود علیالحساب به سپرده گذاری، شامل پوششهای بیمهای بسیار زیادی میباشد این نوع بیمه یکی از پرطرفدارترین نوع بیمه در سراسر جهان میباشد که با اضافه نمودن یک برنامه سرمایه گذاری امن به بیمه عمر بلند مدت روز به روز طرفداران بیشتری را به خود جلب مینماید در این طرح افراد با پرداخت حق بیمه به صورت (سالیانه -شش ماهه و سه ماهه) علاوه بر تأمین منابع لازم به تشکیل سرمایه برای آینده از امکانات پوششهای بیمه عمر نیز برخوردار میگردند. در واقع، بهتر است که بگوییم این بیمه نامه نوعی بیمه است که افراد ملزم هستند طبق قراردادی که با شرکت بیمه گر می پردازند به صورت ماهانه و یا چند ماه یک بار حق بیمه خود را به شرکت بیمه گر بپردازند. البته در صورتی که فرد بیمه شده، در زمان پرداخت اقساط فوت شود، بیمه عمر هزینه را به افرادی که بیمه شده در قرارداد خود ذکر کرده است، تعلق خواهد گرفت.

در حالی که در بیمه عمر و سرمایه گذاری، حق بیمه های پرداختی شما برخلاف تامین اجتماعی امکان بازخریدی داشته و در پایان دوره به همراه سود با بهره مرکب محاسبه میشود و به صورت یکجا یا مستمری قابل دریافت است . شرکتهای بیمه که در رقابت با یکدیگر طرحهای بیمهای مختلفی ارائه میدهند، در این نوع بیمه سنگ تمام گذاشته اند: از طرح های این بیمه ارائه شده توسط شرکتهای بیمهگر می توان به بیمه زنان خانه دار، بیمه مستمری، بیمه بازنشستگی، بیمه آتیه کودکان و … برای مثال ممکن است شرکتی تعیین کند که اگر خودکشی دو سال بعد از شروع قرارداد اتفاق افتاد سرمایه عمر به آن تعلق میگیرد و قبل از دو سال هیچ هزینهای پرداخته نمیشود. در بیمه عمر بیمه ما، بعد از چند سال می تونیم وام بگیریم ؟ در این بخش مقالات، اطلاعات کنفرانسها، ژورنالها و نشستها تخصصی در حوزه بیمه عمر جهت استفاده سازمانها و پژوهشگران ارائه می شود. البته باید در نظر داشت که پرداخت این میزان سرمایه فوت بستگی به شرکت بیمهگر دارد.

۷- معافیت معاملاتی – سرمایه بیمه شما به هر میزان، از معافیت معاملاتی برخوردار است و همچنین مبلغ قابل پرداخت در صورت فوت به ذینفعان، تابع قانون ارث نخواهد بود. در هيچ يك از دو روش بالا هيچكدام از مزايای پوششهای بيمه ای ارائه نميشود. البته برای بیمه عمر مزایا و معایبی هم وجود دارد که در این مقاله به آن ها اشاره شده است. سرمایه عمر سالانه افزایش مییابد تا به سقف مشخصی برسد و بعد از آن ثابت میماند. بیمه عمر حق بیمه ثابت و مشخصی وجود ندارد و هر شخصی میتواند با توجه به شرایط مالی خودش، مبلغی را به عنوان حق بیمه انتخاب کند و آن را به شکل ماهانه، سه ماهه، شش ماهه یا یک ساله پرداخت کند. 3. امکان افزایش حق بیمه و ثابت نگه داشتن سرمایه فوت نیز راهکار دیگری برای هماهنگی با تورم است. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون بیمه عمر پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید