مشاوره، استعلام و خرید بیمه عمر – بیمه عمر چیست؟

طرح بیماری های خاص یکی از جدیدترین طرح های بیمه عمر می باشد اما به جز موارد ذکر شده بیماری های مشترک بیمه درمان تکمیلی مانند سوختگی شدید، پیوند مغز استخوان و … منظور از بیماری های خاص، مواردی نظیر: سکته قلبی، سکته مغزی، پیوند اعضای اصلی بدن، جراحی باز قلب و انواع سرطان هستند. بیمه سامان در این زمینه طرح های متنوعی به نام های پایه، آسایش و ممتاز دارد که نهایتاً تا 30 بیماری را پوشش می دهد. به طور کلی به سرمایهی افراد در بیمهنامه عمر در نهایت، سود ثابتی به نام سود تضمینی تعلق خواهد گرفت. در بیمه عمر شرکت بیمه ایران با پرداخت حق بیمه معینی به صورت ماهیانه و یا سالیانه به صورت یکجا، مقدار مبلغ معینی را پس از اتمام مدت بیمه دریافت خواهد کرد و در صورت فوت فرد بیمه شده در طول مدت قرارداد مبلغ مقرری به افراد خانواده او تعلق خواهذ گرفت. مخاطبین این بیمه نامه را می توان کلیه اشخاص حقیقی در نظر گرفت. استفاده کنید. هیچ کدام از بیمه ها جایگزینی برای دیگری نیستند و شما می توانید با انتخاب خود و سقف تعهدات و پوشش های هر دو شرکت بیمه، یکی از آن ها را خریداری کنید.

در این بیمه عمر خطر فوت می تواند به هر علت و دلیلی به جز خودکشی و هزینه های جنگ که از این بخش مستثنی شده است را پرداخت نماید. این بیمه نامه علاوه بر تأمین منابع لازم برای آینده بیمه شدگان از قبیل دریافت سرمایه بیمه در زمان بازنشستگی، برخورداری از پوشش بیمه عمر در مقابل خطر فوت و امکان دریافت مستمری، در رابطه با نحوه و مبلغ حق بیمه های پرداختی و ارائه خدمات به بیمه شدگان نیز دارای انعطاف پذیری زیادی بوده و با دارا بودن ضریب افزایش سالانه جهت حق بیمه و سرمایه فوت ، بیمه شده را در مقابل تورم فرضی آینده تجهیز می نماید. با انتخاب این پوشش، در صورت فوت بیمهشده بر اثر حادثه، مبلغی بین ۱ تا 3 برابر سرمایه فوت طبیعی بهاضافهی سرمایه اصلی به بازماندگان وی پرداخت میشود. کل جریان انتخاب آن به تصمیم بیمهگزار بستگی دارد. بیمهگذار میتواند بعد از گذشت مدتی (که این مدت به اساسنامه شرکت بستگی دارد) اقدام به فسخ قرارداد خود کند. یکی از مزیت های عالی و جدید بیمه درمان تکمیلی، حذف دفترچه های بیمه برای ارائه خدمات پزشکی است؛ به این صورت که شما می توانید تنها با ارائه کارت ملی خود از خدمات درمانی مراکز طرف قرارداد شرکت بیمه بهره ببرید.

بیمه های درمان تکمیلی معمولا ماهیت درمانی دارند اما می توان گفت به عبارتی بیمه عمر، مکمل بیمه تکمیلی است. بنابراین تا جایی که ممکن است مدت قرارداد را طولانی تر انتخاب کنید. سپس شما قرارداد و فرم پیشنهاد بیمه عمر را پر می کنید و پس از پرداخت حق بیمه، بیمه نامه برای شما صادر و ارسال می گردد. برای استفاده از بیمه درمان تکمیلی باید قرار بیمه تکمیلی را با شرکت مورد نظر منعقد کرده و بیمه گذار سالانه مبلغی را تحت عنوان حق بیمه پرداخت کند. بازخرید: بیمه گذار می تواند پیش از آنکه مدت بیمه به پایان برسد به شرطی که یکسال از پرداخت حق بیمه سپری شده باشد، بیمه نامه را بازخرید نماید. یکی دیگر از فاکتورهای موثر بر تعیین حق بیمه و قرارداد بیمه عمر، وضعیت و سلامت فرد و سابقه ی سلامت خانوادگی فرد است که معمولا شرکت های بیمه پیش از عقد قرارداد آن را بررسی خواهند نمود. بیمه شدگان تکمیلی می توانند از خدمات درمانی مراکز طرف قرارداد شرکت بیمه موردنظر، به صورت رایگان یا با هزینه بسیار کمتر از حالت معمول، استفاده کنند. در بیمه های درمان تکمیلی، شما می توانید با هزینه ای بسیار اندک و یا رایگان از خدمات درمانی جراحی سرپایی، زایمان، خدمات آزمایشگاهی، خرید دارو و …

به همین خاطر به مقایسه دو بیمه می پردازیم تا بتوانید با اطمینان خاطر خرید خود را انجام دهید. از این رو فاکتور جنسیت یکی دیگر از موارد بسیار مهم در قراردادهای بیمه ی عمر می باشد. از جمله پرداخت هایی که از طرف قراردادهای بیمه عمر و پس انداز یا همان بیمه عمر و سرمایه گذاری ایجاد می شود می توان به پرداخت سرمایه بیمه عمر و پس انداز به دلیل فوت، پرداخت سرمایه بیمه عمر و پس انداز به شرط حیات، پرداخت وام از محل ذخیره بیمه، بازخرید بیمه عمر و پس انداز اشاره کرد. پس از پایان 10 سال شرکت بیمه گر موظف است که حق بیمه پرداخت شده توسط فرد بیمه شده و میزان سود مشخص به فرد بیمه شده پرداخت کند. در انتخاب بهترین بیمه عمر هدف از خرید این بیمه بسیار مهم است. در زمان سررسید که بیمهگزار تاریخ آن را تعیین میکند، کل مبلغ سرمایهگذاری با سودی که گفتیم، یک جا یا ماهانه (برحسب انتخاب بیمهگزار) پرداخت میشود.

دیدگاهتان را بنویسید