مشاوره، استعلام و خرید بیمه عمر – بیمه عمر چیست؟

درست از زمانی که شما اولین قسط را واریز کردید، تحت پوشش شرکت بیمه قرار خواهید گرفت. اولین پوشش مهمی که در این حالت فعال می شود پوشش فوت است. در صورتی که فوت شده به دلایل طبیعی از دنیای برود، مبلغی به عنوان پوشش فوت به خانواده او تعلق خواهد گرفت. برای مثال شرکتهای بیمه افراد مبتلا به سرطان را بیمه نمیکنند و یا بیمه میکنند اما تنها پوشش سرمایه فوت بر اثر حادثه را ارائه میدهند بدین معنا که فقط درصورتیکه بیمهشده در اثر حادثه فوت کند، هزینه مربوط را به ذینفعان او میپردازند و در قبال پوششهای دیگر هیچ تعهدی ندارند. در صورتی که بیمه شده دچار حادثه ای همچون تصادف شود، حتما برای درمان نیاز به مخارجی دارد که بخش زیادی از آن ها توسط شرکت بیمه پرداخت خواهد شد. افرادی که بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی می باشند می توانند جهت استفاده از خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی از سامانه خدمات اینترنتی سازمان تامین اجتماعی استفاده نمایند. این بیمه در ایران بر خلاف سایر کشورها زیاد استفاده نمیشود. توصیه می کنیم حتما تمامی بیمه ها را از شرکت هایی تهیه کنید که سطح توانگری یک داشته باشند.

سپس شما قرارداد و فرم پیشنهاد بیمه عمر را پر می کنید و پس از پرداخت حق بیمه، بیمه نامه برای شما صادر و ارسال می گردد. یک بخش دیگر در بیمه ی عمر وجود دارد که برای سرمایه گذاری است. در پایان قرارداد ارزش بازخرید بیمهنامه عمر که مجموع حق بیمههایی است که پرداختهاید بهعلاوه سودهایی که به آن تعلق گرفته است بسته به سیاستهای شرکت بیمه بهصورت یکجا یا در صورت تمایل شما بهصورت مستمری پرداخته خواهد شد که البته پرداخت مستمری نیز شروطی دارد که در شرکتهای مختلف تفاوت دارند. موارد مختلفی تحت پوشش بیمه می شود که هر کدام از آن ها را باید به شکل جداگانه تحلیل کنید. به غیر از این موارد پوشش بیماری های خاص نیز در برخی از شرکت ها دیده می شود. برای اینکه درک بهتری از این موضوع داشته باشید، هر کدام از این موارد را به صورت جداگانه بیان میکنیم. به طور مثال شخصی که قرارداده 20 ساله داشته باشد می تواند در سال 15 بیمه نامه عمر خودرا فسخ کند و سرمایه موجود در سبد اندوخته را دریافت نماید. سلام. خیر این دو بیمه ماهیت های کاملا مختلفی با هم دارین و زمانی میتونین از تمامی خدمات بیمه ای بهره مند بشین که بیمه عمر و بیمه تامین اجتماعی را باهم تهیه کرده باشید.

از زمانی که بیمه وارد زندگی انسان شد، حس آرامش و راحتی نیز برای انسان ها به وجود آمد. درصورتیکه اطلاعات شخصی خود اعم از وضعیت سلامت، مشخصات ظاهری و غیره را بهاشتباه در فرم بیمه عمر وارد کنید شرکت بیمه میتواند بیمهنامه را هر زمانی که متوجه این اشتباهات شد فسخ کند و هیچ هزینهای بابت آن نپردازد. بدیهی است که هر چه میزان اقساط پرداختی توسط فرد بیمه شده بیشتر باشد، میزان مبلغی که پس از گذشت مدت زمان قرار داد به فرد تعلق می گیرد، بیشتر خواهد بود. همانطور که می بینید قسمت سرمایه گذاری نیز در بیمه عمر جذابیت های خاص خود را دارد پس بهتر است که هر چه سریع تر خود را تحت پوشش بیمه ی عمر قرار دهید. این بدان معناست که شما هم پوشش بیمه ای دارید و هم برای آینده خود سرمایه گذاری می کنید. بیمه عمر، بیمه کاملا ازاد و انعطاف پذیر است زیرا شرایط این بیمه نامه توسط خود شخص تعیین میشود و امکان تغییرات در این بیمه نامه بعد از صدور ان هم وجود دارد. در این بیمه انتقال خطر عدم پرداخت وام به بیمه گر منتقل می شود و در ازای آن وام دهنده به عنوان ذینفع بیمه تعیین می شود.

به راحتی و بدون داشتن ضامن می­توانید پس از پایان سال دوم بر اساس سرمایه اندوخته شدهتان وام دریافت کنید. از آنجا که این وام با اندوخته خودتان داده می شود، هیچ ضامن یا سفته ای برای آن نیاز نخواهد بود. در بیمهی بیماریهای سخت، مبلغی مقطوع و معاف از مالیات، در صورتی به شما پرداخت میشود که تشخیص داده شود شما مبتلا به بیماری سختی مانند سرطان، سکتهی مغزی یا حملهی قلبی شدهاید یا اگر پس از حادثهای ناتوان شده باشید. بنابراین در صورتی که این پوشش برای شما اهمیت بالایی دارد، برای انتخاب بهترین بیمه عمر میتوانید از بیمهبازار مشاوره دریافت کنید. بیمه عمر وسرمایه گذاری علاوه بر ایجاد شرایط خاص برای پس انداز و سرمایه گذاری با سرماه بسیار اندک ( تنها روزی 1000 تومان ) علاوه بر ایجاد ارامش بیشتر در زندگی و پوشش حوادث احتمالی که همه ما را تهدید میکند دارای شرایط ساده تری برای اشخاص جوان نسبت به اشخاص میانسال و سالمندان است که مهمترین آن عدم نیاز به ازمایشات پزشکی برای اشخاص زیر 40 سال است. در دنیایی که هر روز اتفاق جدیدی برای ما می افتد، نداشتن بیمه ی عمر یک خطای بزرگ به حساب می آید. مقدار این مبلغ با توجه به نوع شرکت بیمه متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید