مشاوره، استعلام و خرید بیمه عمر – بیمه عمر چیست؟

این گزینه بسیار خوبی است؛ چون انعطاف فراوانی را برای بیمهگزار جهت برنامه ریزی پرداختیها فراهم میکند و او میتواند با فراخ بال زمانبندی خاص خود را انتخاب کند که در موعدهای سررسید، سردرگم جور کردن مبلغ نباشد. از آن جا که عوامل تاثیرگذار در محاسبه حق بیمه تا حد زیادی به انتخاب و تصمیم بیمهگزار نیاز دارد، نمیتوان قیمت مشخصی اعلام کرد.به منظور خرید مطمئن باید در انتخاب شرکت بیمهای دقت فراوان داشت که زیربنای انتخاب را شکل میدهد. ددر شرایطی ممکن است شرکتهای خاص امکانات دیگری نیز برای بیمهگزار ایجاد کنند. در این نوع بیمه نامه که معمولا توسط ادارات برای کارمندان تهیه می شود، و مدت معینی دارد(اغلب یکساله)، اداره مبلغی به بیمه گر برای بیمه کردن کارمندان می پردازد و در صورت فوت شخص بیمه شده، سرمایه فوت به وارثان و ذی نفعان بیمه شده پرداخت می گردد. خیر، دریافت خسارت و غرامت از شرکت بیمه، هیچگونه تاثیر منفی در سبد اندوخته و سرمایه گذاری شما نخواهد داشت. هرچه میزان حق بیمه انتخابی افزایش یابد بر سرمایه و در نهایت پوششهای بیمهای تاثیر خواهد داشت: اگر شما پوششهای بیمهای مختلف انتخاب نمایید، حق بیمه تغییری نخواهد داشت ولی بر میزان اندوخته نهایی تاثیرگذار است: با انتخاب پوشش بیمهای بیشتر اندوخته نهایی فرد کاهش پیدا میکند.

بیمه تمام عمر، نوعی از بیمه ی عمر است که در آن در صورت فوت فرد، سرمایه ی فرد، به ذینفعان تعلق خواهد گرفت. نوع شغل و میزان ریسک محیط کار فرد، یکی دیگر از فاکتورهای موثر در بیمههای عمر شرکت بیمه ی ایران می باشد. همانطور که می دانید با افزایش سن هر فرد، توانایی کار و کسب درآمد وی کاهش و در بسیاری از موارد هزینههای زندگی وی افزایش پیدا خواهد کرد. حالا اگر شخص بر اثر حادثه فوت کرد به جای آن، یک میلیارد و دویست میلیون بعلاوه اندوخته صندوق پرداخت می شود. بله، بخش سرمایه گذاری یک بخش اصلی بیمه عمر است که برای سرمایه گذاری بلند مدت بسیار مناسب می باشد. این نوع بیمه ی عمر مناسب افرادی است که قصد دارند در زمان حیات خود از یک سرمایه قابل اطمینان که پرداخت مستمر دارد، بهره ببرند. یک راه حل ساده! چه برنامه ای برای جمع کردن یک سرمایه خوب دارید؟ شما میتونید از مبلغی که روزانه یا ماهیانه درآمد کسب می کنید، بخشی که معمولا نیاز ندارید یا صرف هزینه های غیر ضروری می کنید را به بیمه عمر سامان اختصاص بدید و در عوض خیالتون راحت باشه که پول شما به طور منظم براتون سرمایه گذاری میشه.

مهم تر اینکه اگه خدای نکرده زندگی دگرگون بشه و اتفاق ناگواری مثل فوت، نقص، عضو، ازکار افتادگی و یا بیماری های خاص اتفاق بیفته، بیمه سامان وارد عمل میشه و نه تنها مبلغ سرمایه گذاری شده و سود ها رو پرداخت می کنه بلکه مبلغی هم به عنوان سرمایه میده تا مشکلات مالی رو پوشش بدیم. این امکان هم برای ما هست که برای مقابله با تورم سالیانه، سالانه درصدی را اضافه تر پرداخت کنیم که تورم را پوشش بدهیم. این نوع بیمه قطعا نسبت به نوع قبلی مناسب تر به نظر میرسد. از ویژگی های این نوع بیمه باید گفت مه این نوع از بیمه عمر محدودیت زمانی ندارد و متقاضی میتواند تا زمان فوت و یا در بازهی مشخصی از زمان حق بیمه ی خود را به شرکت بیمه پرداخت کند. اگر به اندوخته صندوق خود دست نزنیم هم میتونیم در پایان مدت آن را به صورت یکجا دریافت کنیم یا اینکه با بیمه سامان توافق کرده و مبلغ اندوخته را به صورت مستمری دریافت کنیم. امکان تعیین استفاده کنندگان در این بیمه نامه توسط خود شخص: در این بیمه نامه ذینفع یا استفاده کنندگانی باید تعیین شود که در صورت فوت بیمه شده بخش سرمایه فوت و سرمایه گذاری به ان پرداخت شود این استفاده کننده یا استفاده کنندگان توسط خود شخص در اول بیمه نامه تعیین می شوند که می تواند خانواده یا بستگان یا حتی یک موسسه خیریه باشد حتی درصد سهم هر ذینفع هم توسط خود شخص تعیین خواهد شد.

خوب سرمایه گذاری باید سود هم داشته باشد، بیمه سامان دقیقا همین کار را میکند. درواقع بیمه عمر بیمه نامه ای است که شما با پرداخت مبلغی به انتخاب خود سالیانه به بیمه سامان پرداخت می کنید که بیمه سامان بخشی از آن را بابت هزینه پوشش های بیمه ای برداشته و مابقی را در حسابی به اسم اندوخته صندوق برایمان سرمایه گذاری میکند. اندوخته ای که تا اینجا برایتان توضیح دادم، در هر صورتی پرداخت می شود، اگر بیمه شده سالم باشد یا خدای نکرده اتفاقی برایش افتاده باشد. مثلا بیمه پاسارگاد برای پوشش بیمه آتشسوزی منازل مسکونی تخفیف دارد یا بیمه خاورمیانه امکان دریافت مستمری مادام العمر به شما میدهد. بیمه عمر زمانی ساده، یا بیمه ی شرط فوت نوعی بیمه با شرایط پرداختی مشابه بیمه تمام عمر می باشد با این تفاوت که این نوع بیمهنامه برای مدت محدود و مشخصی اعتبار دارد و سرمایه فوت در صورت فوت فرد در مدت اعتبار بیمهنامه پرداخت میشود. به این معنی که اگر خدای نکرده بر اثر هر عاملی فوت کند، بیمه سامان 300 میلیون تومان به علاوه اندوخته صندوق به شخص یا اشخاصی می دهد که به عنوان ذینفع بیمه نامه مشخص شده اند. همچنین اکثر افراد فکر می کنند با داشتن بیمه تامین اجتماعی، نیازی به خرید بیمه عمر ندارند، در حالی این موضوع کاملا باور اشتباهی می باشد، زیرا بیمه عمر و بیمه تامین اجتماعی ماهیت های کاملا متفاوتی با یکدیگر دارند، و برای بهرمند شدن از تمامی پوشش های بیمه ای، بهتر است این دو بیمه نامه را در کنار یکدیگر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید