مشاوره، استعلام و خرید بیمه عمر – بیمه عمر چیست؟

همانطور که احتمالاً میدانیم سپردهگذاری در بانک مدت مشخصی دارد و پس اتمام مدت مشخص سودی بهصورت تضمینی به سپرده و سرمایه ما تعلق میگیرد. در صورت استفاده، ميزان قیمت سود آن ها متناسب با مدت زمان سپرده گذاری تعديل ميشود. یکی دیگر از قابلیتهایی که بیمه در این زمینه دارد این است متناسب با شرایط بیمهگزار انعطافپذیر است. اندوخته شما در بیمه نامه عمر از هرگونه مالیاتی معاف است اما به سپرده فرد در بانک مالیات بر ارث تعلق میگیرد. با پرداخت تنها يك حق بيمه، شركت بيمه در صورت فوت بيمه شده ميبايست تمام سرمايه فوت تعيين شده و حتي سرمايه فوت بر اثر حادثه را به استفاده كنندگان پرداخت كند ، در حاليكه در سپرده گذاری در بانك چنين پوششی وجود ندارد. در صورت فوت سپردهگذار قبل از اینکه حساب وی برای خانوادهاش باز شود مالیات بر ارث از آن کسر میشود؛ درصورتیکه پس از فوت بیمهگزار سرمایه فوت بدون کسر هیچگونه مالیاتی به ذینفعان وی تعلق میگیرد. برای اینکه درک درستی از مزایای بیمه عمر پیدا کنید ابتدا باید به حق بیمه عمر و نحوه محاسبه آن بپردازیم.

در این موارد شما می توانید به بیمه مرکزی این موضوع را اطلاع دهید تا موضوع را پیگیری نمایند و به شما در دریافت خسارت کمک کنند. در خرید آنلاین بیمه عمر تمام این موارد به اطلاعتان میرسد. تا اینجا تمامی مزایا، پوشش ها و موارد بیمه عمر و سرمایه گذاری گفته شد و فهمیدیم که چرا باید بیمه عمر داشته باشیم، همانطور که در پیشتر مطالعه کردید این بیمه نامه دارای پوشش های متعددی است که می تواند در خیلی از مواقع از بسیاری از هزینه های جلوگیری کند به همین خاطر داشتن بیمه عمر حتی بیشتر از بیمه شخص ثالث اتومبیل ضروری است. خیر، بیمه سنوات همان بیمه عمر است تنها با این تفاوت که در بیمه سنوات، حق بیمه همان حق سنوات کارکنان است که توسط کارفرما به شرکت بیمه پرداخت می گردد. در بعضی از شرکتهای بیمه شخص میتواند پوشش بیمه آتش سوزی منزل و همچنین پوشش هزینه بستری و جراحی را نیز تا سقف معینی دریافت نماید. محدودیت برای ایرانیان مقیم خارج: صدور بیمه نامه عمر برای این افراد تنها در صورتی امکان پذیر است که شخص یک نفر مقیم ایران را به بیمه گر معرفی کند که در کارهای مربوط نماینده وی باشد و بیمه گر نامههای مربوطه را به نام و نشانی نامبرده ارسال نمایید.

پس از برقراری تماس و انجام هماهنگی ها، کارشناس قرار داد بیمه عمر برای شما اعزام می شود و یک بار دیگر به شما توضیحات لازم را می دهد. سن بیمه گذار: این مشخصه از اطلاعات الزامی برای استعلام بیمه عمر است، چرا که سن هر فرد از مهمترین عواملی است که میتواند در سرمایه گذاری فرد و داشتن برخی از پوشش های بیمه ای موثر باشد، باید حتما در زمان استعلام بیمه عمر پاسارگاد وارد شود. در ابتدای کار برای بحث مقایسه خرید بیمه عمر با بانک قطعاً اولین معیاری که به ذهنمان میرسد میزان سود هر یک است. برای مقایسه بیمه نامه عمر و سرمایهگذاری با بانک باید ویژگیهای مشترک و غیرمشترک هر یک را بررسی کنیم و ببینیم در ویژگیهای مشترک کدامیک از این نهادها برتری دارند و ویژگیهای غیرمشترک هر یک تا چه اندازه مفید است و آیا لزومش حس میشود یا خیر. قیمت بیمه عمر در مقایسه با سودهایش بسیار مناسب است. همانطور که می دانید این مورد یکی از مزیت های بسیار مناسب برای سرمایه گذاری می باشد. شاید بسیاری از اقشار جامعه نگران آینده خودشان باشند و به همین خاطر بخواهند که از بیمه عمر برای داشتن آینده ای مناسب استفاده کنند.

در صورت فوت شخص در بیمه تامین اجتماعی غیر از مبلغ ناچیزی از هزینه كفن و دفن (تا سقف 200.000 تومان) پولی به بازماندگان پرداخت نمیشود، در حالیكه در بیمه عمر و سرمایه گذاری اگر خدای ناكرده اتفاقی برای بیمه گذار بیافتد حتی چنانچه یك قسط از حق بیمه را هم پرداخت كرده باشد، علاوه بر پرداخت سرمایه فوت ، اگر پوشش فوت بر اثر حادثه هم خریداری شده باشد، تا ۳ برابر سرمایه فوت، به بازماندگان پول پرداخت میگردد. برخلاف بیمه تامین اجتماعی به سبد اندوخته و سرمایه شما مالیات تعلق نمی گیرد. شما ۷% حقوق دریافتیتان را ماهیانه بابت حق بیمه تامین اجتماعی پرداخت میكنید، چنانچه استفاده ای هم از آن نكنید نمیتوانید مبالغ پرداختی خویش را بازخرید كنید. شما میتوانید بیمه عمر و سرمایه گذاری را به عنوان مكمل بیمه های تامین اجتماعی خریداری كنید. در حالی که در بیمه عمر و سرمایه گذاری، حق بیمه های پرداختی شما برخلاف تامین اجتماعی امکان بازخریدی داشته و در پایان دوره به همراه سود با بهره مرکب محاسبه میشود و به صورت یکجا یا مستمری قابل دریافت است .

دیدگاهتان را بنویسید