مشاوره و خرید بهترین بیمه عمر + خرید آنلاین

در واقع تعیین شود که پرداخت مستمری با فوت بیمهشده قطع میشود یا پرداخت به ذینفعان وی ادامه دارد. نکته جالب ماجرا این است: ذی نفع میتواند خانواده یا بستگان یا حتی در صورت علاقه به باقیات الصالحات، سازمان های خیریه باشند. شاید فردی وام دار بانک باشد و قبل از اتمام قسط ها اجلش برسد و دارفانی را وداع بگوید،در صورت تهیه این نوع بیمه، شرکت بیمه متعهد به پرداخت باقی وام خواهد بود. به طور مثال بیمه گذار در فرم پیشنهاد بیمه عمر ذکر می کند که پس از فوت تمام سرمایه به همسرش برسد. ببخشید من فرم خرید بیمه عمر الان پر کردم، چقدر طول میکشه با من تماس بگیرید؟ مبلغی که در طول سالهای پرداخت حق بیمه توسط بیمه گذار به همراه سود آن ذخیره می شود. بیمه عمر که به آن بیمه آتیهساز هم گفته میشود، یکی از انواع بیمه اشخاص است و به عنوان سرمایهگذاری با سود تضمینی، به دنبال تامین آتیه و کاهش دغدغه و نگرانی افراد در طول زندگی است. گول نمایندگان بیمه را نخورید که به شما میگویند: ” بعد سه سال، سرمایه بیمه عمر خود را بگیرید و آن را سررسید کرده و طرح دیگری از این بیمه را بخرید.” باید بدانید که کارمزد بیمه عمر برای این نمایندگان بیمه بعد از سه سال تمام میشود .

خودکشی: در بالا گفتیم که در صورتی که فرد بیمهشده مبادرت به خودکشی نماید، به او سرمایه عمر (فوت به هرعلت) تعلق میگیرد ولی اگر خودکشی در دو سال اول قرارداد باشد، صرفا اندوخته به ذی نفع پرداخت میشود و بهره دیگری از این سرمایهگذاری خود نخواهد برد. بیمه عمر و سرمایه گذاری یکی از بیمه هایی است که از پرداخت مالیات معاف بوده و در انتها قرارداد بیمه عمر، به سرمایه های موجود در سبد اندوخته بیمه گذاران هیچگونه مالیاتی تعلق نخواهد گرفت، و سود دریافتی شما کاملا خالص می باشد. شما میتوانید با توجه به اهداف خود، شرایط و انواع بیمه عمرهای شرکتهای بیمهگر مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و با بررسی جوانب امر و با آیندهنگری مناسب، بیمه ای را انتخاب کنید که از بالاترین تناسب با نیازها و اهداف شما برخوردار است. با داشتن بیمه عمر از مزایای مختلفی برخوردار می شوید که در ادامه آنها را باهم بررسی می کنم … بیمه عمر علاوه بر پوششهایی که ارائه میدهد و در بخشهای بعدی این مقاله به آنها خواهیم پرداخت، از لحاظ پسانداز و سرمایهگذاری نیز مزایای فوقالعادهای دارد. در این نوع بیمهنامه بیمهگر متعهد میشود در صورت فوت بیمهشده، سرمایه توافق شده در بیمهنامه به علاوه سرمایهای که از طریق مشارکت در منافع حاصل شده را به وراث قانونی وی بپردازد.

در این نوع بیمه نامه توافق می شود که شخص بیمه شونده در ازای پرداخت مبلغی توافقی به بیمه گر، شرکت بیمه پس از مرگ وی، مبلغی به وراث قانونی ایشان می پردازد. این نوع بیمه نامه مدت نامحدود دارد و با فوت بیمه شده به پایان می رسد و مناسب افرادیست که قصد دارند برای وراث خود پس از مرگ سرمایه ای را به جا بگذارند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد بیمه مشاغل آزاد به این مقاله مراجعه کنید. دقت داشته باشید هرچه سن بیمه شده کمتر باشد، سود بیمه عمر وی بیشتر می شود. با دریافت این پوشش اگر علت فوت بیمهشده، حادثهای باشد که عمدی در آن نبوده است، شرکت بیمه هزینهای مضاف بر سرمایه عمر بیمهشده را به ذینفعان او پرداخت خواهد کرد. لازم به توضیح است، از آنجایی که بیمه عمر یک روش سرمایه گذاری برای طولانی مدت است، هرچه شما به انتها قرارداد نزدیکتر شوید، مبلغ موجود در سبد اندوخته شما به همان نسبت افزایش خواهد داشت. اما اگر بازخرید زودتر از سال پنجم صورت بگیرد، ارزش آن کمتر از مجموع مبلغ پرداختی خواهد بود. بیمه گذار می تواند هر زمان که تمایل داشت به بازخرید یا بازنشستگی زودتر از موعد بیمه عمر اقدام کند و سرمایه موجود در سبد اندوخته خود را به طور کامل دریافت نماید.

در صورتی که تحت پوشش بیمه عمر باشید و در این زمان خدایی ناکرده فوت صورت گیرد، شرکت بیمه علاوه بر پرداخت سرمایه موجود در سبد اندوخته، وظیفه دارد مبلغ مشخص شده در قرارداد، حداکثر 25 برابر حق بیمه پرداختی سال اول را به ذی نفعان به عنوان خسارت پرداخت کند. به طور مثال شخص بیمه شونده سالیانه مبلغ 4 میلیون تومان به شرکت بیمه پرداخت می کند. به عبارتی با پرداخت 4 میلیون سالیانه، سرمایه فوت وی 100 میلیون تومان است. اگر شخص بر اثر حادثه فوت کند، شرکت بیمه علاوه بر پرداخت سرمایه فوت موظف است سرمایه فوت به علت حادثه را نیز به ذی نفعان بیمه شونده بپردازد. هر اتفاقی که خارج از شرایط فیزیک بدن اتفاق بیافتد و به صورت ناگهانی باشد حادثه نامیده می شود. سرمایه فوت: مبلغی است که در صورت فوت بیمهشده، شرکت بیمه متعهد میشود به ذینفعان پرداخت کند. در این نوع بیمه نامه که معمولا توسط ادارات برای کارمندان تهیه می شود، و مدت معینی دارد(اغلب یکساله)، اداره مبلغی به بیمه گر برای بیمه کردن کارمندان می پردازد و در صورت فوت شخص بیمه شده، سرمایه فوت به وارثان و ذی نفعان بیمه شده پرداخت می گردد. شخص بیمه شده می تواند در زمان عقد قرارداد بیمه عمر و سرمایه گذاری مشخص کند که در صورت از کارافتادگی از شرکت بیمه مستمری دریافت کند.

دیدگاهتان را بنویسید