مقایسه و محاسبه و خرید بهترین بیمه های عمر

امکان تغییر بیمه گذار: در بیمه های عمر یک شخص بیمه گذار و یک شخص بیمه شده وجود دارد بیمه گذار شخص حقیقی یا حقوقی است که بخش مالی بیمه نامه بر عهده او می باشد و منافع مالی بیمه نامه به او می رسد بیمه شده شخص حقیقی است که پوشش های بیمه ای را دارا میباشد و بیمه نامه براساس شرایط پزشکی او صادر میشود بنابراین چون شرایط پزشکی هر فرد متفاوت است بیمه شده در هر بیمه نامه قابل تغییر نیست ولی بیمه گذار میتوند در طول مدت بیمه نامه تغییر پیدا کند. این پوشش به منظور تامین هزینههای پزشکی ناشی از حادثه ارائه میشود. بیمه عمر پاسارگاد یک قرارداد بلند مدت است و مطئنا شخص بیمه شده علاقه مند به دانستن وضعیت بیمه نامه عمر خود در برهه های زمانی مختلف خواهد بود. این مبلغ در اصطلاح “سرمایه فوت” نامیده می شود . آ- پوشش فوت بر اثر حادثه : در صورتی که این پوشش انتخاب شده باشد و بیمه شده بر اثر حادثه فوت شود ، علاوه بر اینکه بازماندگان کل سرمایه فوت را دریافت می کنند ، مبلغ قابل توجهی(طبق قانون بیمه گر) را هم به عنوان سرمایه فوت بر اثر حادثه دریافت می کنند .

در صورت حیات بیمه شده اندوخته تشکیل شده در پایان مدت بیمه نامه به بیمه گذار و یا هر شخص دیگری که به عنوان ذینفع تعیین شده باشد، پرداخت می گردد. بیمه عمر و سرمایه گذاری از ترکیب دو بخش پوشش های بیمه ای و قسمت خدمات سرمایه گذاری تشکیل شده است . نکته مهم : بیمه عمر و سرمایه گذاری یا سپرده گذاری در بانک ؟ در صورتیکه این سرمایه ، در بیمه های عمر و سرمایه گذاری با جمع آوری پس انداز های کوچک شکل می گیرد و سود تضمینی و بهره مرکب هم به آن تعلق می گیرد. در این حالت مانده اندوخته بیمه نامه با سرمایه فوت بیمه نامه در سال فوت ، تجمیع شده و پرداخت می گردد. امید است توانسته باشیم به سوالات شما در رابطه با بیمه عمر به طور کامل پاسخ داده باشیم. اما به طور کلی در صورت فوت بیمهشده بر اثر مرگ طبیعی، حدوداً مبلغی به میزان 1 تا ۴۰ برابر حقبیمه پرداختی سالانه، سرمایه فوت به بازماندگان وی تعلق میگیرد.

پس انداز های کوچک ما در زمان حیات مان تبدیل به سرمایه بزرگ و در صورت حوادث ناگوار حامی بزرگی برای خانواده مان خواهد بود، به این بیمه عنوان بازنشستگی هم اطلاق می شود. اول اینکه سپرده گذاری در بانک نیاز به سرمایه قابل توجه و کلان در ابتدای سرمایه گذاری دارد . در اختیار بیمه گذار می باشد . یکی از علت های اصلی این موضوع، عدم آشنایی با بیمه عمر می باشد، زیرا اکثر افراد با بیمه عمر آشنایی زیادی ندارند و در مورد آن بی اطلاع هستند. در صورت فوت بیمه شده به علت حوادث مشمول بیمه، مبلغی تحت عنوان سرمایه فوت به علت حادثه حداکثر تا سقف ۴٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال با احتساب سرمایه بیمه عمر و با توجه به میزان سرمایه خریداری شده به ذینفع بیمه نامه پرداخت می گردد. این پوشش با ضریبی معین از سرمایه فوت به هر علت ( ضریب حادثه ۰ تا ۴ برابرسرمایه بیمه عمر ) به درخواست بیمه گذار محاسبه می گردد.

با به همراه داشتن سند بیمه عمر، کارت ملی و ارائه درخواست بازخریدی مراحل اداری بازخرید بیمه نامه شما شروع می شود. همه بیمه گذاران عمر پاسارگاد میتوانند اطلاعات بیمه نامه عمر به همراه سوابق بیمه عمر شان را از طریق سامانه بیمه عمر پاسارگاد مشاهده نمایند. ای کاش اینکار را 20 سال پیش می کردم ! به طور کلی طرح های مختلفی برای خرید بیمه نامه عمر وجود دارد که هر یک از اقشار جامعه می توانند بسته به شرایط مالی خودشان یکی از بیمه نامه ها را خریداری کنند. پوشش آتشسوزی و زلزله منازل مسکونی: در بسیاری از شرکتهای بیمه، این پوشش در بیمه عمر به چشم نمیخورد اما بیمه پاسارگاد شاید تنها بیمهای باشد که در پوشش های بیمه عمر پاسارگاد ، پوشش آتشسوزی منازل را نیز گنجانده است و اگر بیمهگذار نیازمند این پوشش باشد لازم نیست بیمه آتشسوزی تهیه کند و در کنار بیمه عمر از مزایای بیمه پاسارگاد نیز استفاده کند. در صورتی که تحت پوشش بیمه عمر باشید و در این زمان خدایی ناکرده فوت صورت گیرد، شرکت بیمه علاوه بر پرداخت سرمایه موجود در سبد اندوخته، وظیفه دارد مبلغ مشخص شده در قرارداد، حداکثر 25 برابر حق بیمه پرداختی سال اول را به ذی نفعان به عنوان خسارت پرداخت کند.

دیدگاهتان را بنویسید