ناگهانی باشد. ناشی از بیماری نباشد

بیمه تمام عمر، نوعی از بیمه ی عمر است که در آن در صورت فوت فرد، سرمایه ی فرد، به ذینفعان تعلق خواهد گرفت. بیمه عمر زمانی ساده، یا بیمه ی شرط فوت نوعی بیمه با شرایط پرداختی مشابه بیمه تمام عمر می باشد با این تفاوت که این نوع بیمهنامه برای مدت محدود و مشخصی اعتبار دارد و سرمایه فوت در صورت فوت فرد در مدت اعتبار بیمهنامه پرداخت میشود. مدت بیمه نامه یکی از نکاتی است که قبل از خرید بیمه عمر باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. برای خرید بیمه عمر سامان، ابتدا نیاز هست که آگاهی مناسبی از مزایای بیمه عمر سامان پیدا کنید، تا بهترین بیمه عمر متناسب با شرایط خود را شناسایی کنید. در صورتی که شما تمایل خرید بیمه عمر را دارید باید قبل از خرید آن به نکاتی توجه کنید تا بتوانید بهترین استفاده را از بیمه عمر خود ببرید.

فرد اصولا در مرحله شک و تردید برای انتخاب و خرید بیمه عمر، با خود میگوید:” ازکجا معلوم در موعد سررسید ” شرکت بیمه ای وجود داشته باشد؟ یعنی اگر اتفاقی برای بیمهگزار بیافتد که قادر به ادامه شغلش نباشد شرکت بیمه برای تائید ازکارافتادگیاش برای مثال 5 ماه صبر میکند تا نسبت به دائمی بودن آن مطمئن شود. تابحال برای قولی که دادید چه برنامه ریزی کردید؟ تابحال فکر کردید اگر خدای نکرده برای شما اتفاقی بیفته، خانواده شما چطور امرار معاش می کنند؟ اگر اتفاقی بیفته که منجر به از کار افتادگی بشه، چطور هزینه های زندگیمون رو تامین میکنیم؟ اندوخته ای که تا اینجا برایتان توضیح دادم، در هر صورتی پرداخت می شود، اگر بیمه شده سالم باشد یا خدای نکرده اتفاقی برایش افتاده باشد. درواقع بیمه عمر بیمه نامه ای است که شما با پرداخت مبلغی به انتخاب خود سالیانه به بیمه سامان پرداخت می کنید که بیمه سامان بخشی از آن را بابت هزینه پوشش های بیمه ای برداشته و مابقی را در حسابی به اسم اندوخته صندوق برایمان سرمایه گذاری میکند. برای مثال بعضی از شرکتها هزینه عمل قلب باز را در صورتی میپردازند که بالای دو رگ بسته شده باشد.

مهم تر اینکه اگه خدای نکرده زندگی دگرگون بشه و اتفاق ناگواری مثل فوت، نقص، عضو، ازکار افتادگی و یا بیماری های خاص اتفاق بیفته، بیمه سامان وارد عمل میشه و نه تنها مبلغ سرمایه گذاری شده و سود ها رو پرداخت می کنه بلکه مبلغی هم به عنوان سرمایه میده تا مشکلات مالی رو پوشش بدیم. جالب تر این که درصد سهم هر ذی نفع نیز قابل تعیین است. طی چند سال گذشته بیمه سامان بین 16.5 تا 45 درصد در همین سرمایه گذاری ها روی اندوخته های بیمه عمر پرداخت کرده است. با خرید بیمه عمر و پرداخت حق بیمه آن طی مدت قرارداد، اندوختهی بیمهگذار شکل میگیرد. همچنین در حال حاضر امکان خرید غیرحضوری بیمه عمر سامان هم فراهم شده است. این نوع بیمه ی عمر مناسب افرادی است که قصد دارند در زمان حیات خود از یک سرمایه قابل اطمینان که پرداخت مستمر دارد، بهره ببرند. نگه دارند و در انتهای قرارداد سرمایه اندوخته شده را بهصورت کامل به او بپردازند. در این نوع بیمه نامه بیمه گذار و بیمه شده پدر یا مادر دختر و یا در صورت عدم وجود آنان هر شخص دیگری است که علاقمند به تامین آینده دختر بوده و استفاده کننده در صورت فوت و یا حیات بیمه شده دختری است که بیمه نامه به نفع او صادر شده است.

لازم است که بگوییم بیمه آتیه از این عیب هم مستثنی است و خوشبختانه حق بیمه ای که توسط فرد بیمه شده پرداخت می شود با یک سود تضمینی در آینده به فرد بیمه شده و یا بستگان او پرداخت می شود و این به این معنا است که شما در هر صورت از بیمه عمر یک مبلغ و سودی را دریافت می کنید. علاوه بر سود تضمینی سودی تحت عنوان سود مشارکتی نیز به درصد سود اضافه میشود که در پایان به فرد تعلق خواهد گرفت. به این معنی که اگر خدای نکرده بر اثر هر عاملی فوت کند، بیمه سامان 300 میلیون تومان به علاوه اندوخته صندوق به شخص یا اشخاصی می دهد که به عنوان ذینفع بیمه نامه مشخص شده اند. اگر شخصی بر اثر حادثه و به صورت دائم از کار افتاده شد، بیمه سامان 300 میلیون تومان به خود شخص به عنوان سرمایه ازکار افتادگی به شخص پرداخت می کند. مثلاً اگر شخصی برای سال اول حق بیمه 12 میلیون تومان را انتخاب کند، از همان ابتدای قرارداد 300 میلیون تومان سرمایه فوت دارد. بیمه عمر مختلط پسانداز، نوعی دیگر از بیمهنامه ی عمر می باشد که در طی آن در ازای پرداخت حقبیمه، فرد از سرمایه فوت و پسانداز قابل بازگشت بهرهمند خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید