هر آنچه از بیمه عمر ایران باید بدانید

قبل از توضیح جزئیات و شرایط مختلف بیمه عمر، بهتر است اصطلاحاتی که در این بیمه به کار میرود توضیح داده شود. یکی از طرحهایی که در سال های قبل توسط بیمه عمر ایران ارائه میشود، بیمه جامع زندگی میباشد که در حال حاضر توسط شرکت بیمه ایران دیگر قابل ارائه نمیباشد. بیمه زندگی در زبان انگلیسی life insurance نامیده می شود و یکی از بیمه های کاربردی و پرطرفدار در اکثر کشور های دنیا می باشد در حالی که در کشور ایران، اکثر مردم فاقد پوشش بیمه عمر هستند و اطلاعات درستی از این بیمه نامه ندارند. طبق شرایط این بیمه نامه بیمه شدگان با سن کمتر از یکسال می توانند از بیمه نامه عمر طرح طلوع به مدت حداکثر ۳۰ سال بهره مند گردند. به طور کلی باید گفت هدف از بهره بری از خدمات بیمه عمر بیمه ی ایران، ایجاد یک سرمایه گذاری مناسب و منطقی با جمع آوری ذخایر مالی کم و دریافت سود برای تامین تعهدات شرکت بیمه ی ایران می باشد. افرادی که بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی می باشند می توانند جهت استفاده از خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی از سامانه خدمات اینترنتی سازمان تامین اجتماعی استفاده نمایند.

روال فعلی به این شکل است که سازمان تامین اجتماعی از منبع درآمد بیمه کارگران اجتماعی و محل صدور پروانه های ساخت تامین میشود بدین صورت که سازمان تامین اجتماعی مکلف است با دریافت هفت درصد از حق بیمه شده(کارگر) و پانزده درصد مجموع عوارض صدور پروانه(ازمالک) نسبت به تداوم پوشش بیمه تمام کارگران ساختمانی اقدام کند، اما سازمان تامین اجتماعی ادعا میکند که این ۱۵ درصد کفاف ۲۰۰۰ کارگر را نمیدهد و باید منبع درآمد در ماده ۵ اصلاح شود؛ همین موضوع سبب شد تا این لایحه بار دیگر به کرسی مجلس رفته و تجدید نظر شود بر اساس مصوبه مجلس که در روز های پایانی سال ۹۹ اعلام شد سهم کارفرمایان در بیمه کارگران ساختمانی به ۲۰ درصد افزایش یافت. تفاوت در بیمه نامه های یک فرد 10 ساله و 40 ساله در میزان اندوخته بیمه نامه عمر میباشد، اگر هر دو فرد حق بیمه یکسان پرداخت نمایند و شرایط بیمهای یکسان داشته باشند، اندوخته بیمهای متفاوتی خواهند داشت و فرد 10 ساله اندوخته بیشتری نسبت به فرد 40 ساله خواهد داشت، چون این دو سن ریسک بیمهای متفاوتی را دارند، هرچه سن بیمه شده بالاتر میرود میزان ریسک بیمهای وی هم بیشتر میشود.

امکان دریافت بازنشستگی در پایان قرارداد بیمه عمر از طرحهای جدید بیمه عمر ایران است که فرد با انتخاب این طرح میتواند از مزایای بیمه عمر و بازنشستگی ایران استفاده کنید. برای سرمایه این مورد نیز شما میتوانید در ابتدای کار ضریب نقض عضو مدنظرتان را انتخاب کنید. حمایت مالی از زنان خانه دار می­تواند انگیزه مهمی برای خرید بیمه عمر ایران باشد، چراکه با داشتن بیمه زنان خانه دار ایران میتوانید از سرمایه پایان قرارداد برای استفاده از برخی مزایای بیمه عمر زنان خانه دار کمک بگیرید. اطلاع داشتن از همه جوانب بیمه عمر برای فردی که به دنبال خرید بیمه عمر است شاید کار سختی به نظر بیاید، انتخاب شرکت بیمه و مشخص کردن شرایط بیمه­ای در هر شرکت می ­تواند تاثیر فراوانی در انتخاب شما داشته باشد. با خرید آنلاین بیمه عمر میتوانید این مبلغ را به راحتی پرداخت کنید. میزان وام بر اساس اندوخته بیمه عمر محاسبه میشود که برابر با 90 درصد اندوخته این بیمه نامه میباشد.

انتخاب مدل پرداخت حق بیمه عمر، بر این اساس است که پرداخت حق بیمه سالانه شما به صورت ثابت باشد یا به صورت افزایشی انجام شود. شما برای ثابت نگاه داشتن سرمایه عمر باید روند جدول بیمه عمر را طی کنید تا این برداشت از سرمایه جبران شود. شما می توانید در انتها قرارداد بیمه عمر، تمامی حق بیمه های پرداختی خود را به همراه سود آن، از شرکت بیمه گر دریافت کنید. به عنوان مثال اگر یک فرد 30 ساله به مدت 30 سال ، ماهانه مبلغ 100 هزارتومان پرداخت کند در پایان مدت 30 ساله بیمه نامه ، پرداختی وی برای شرکت بیمه حدود 36 میلیون تومان بوده ولی اندوخته بیمه نامه وی تا حدود 170 میلیون تومان میباشد. هر میزان حق بیمه پرداختی شما بیشتر باشد میزان سرمایه گذاری و پوششهای بیمهای شما در بیمه عمر بیشتر خواهد شد. مشاوران ازکی با آگاهی از خواستهها و شرایط شما، بهترین بیمه را به صورت بیطرفانه پیشنهاد میکنند و به تمام پرسشها و ابهامات شما را با دقت و حوصله پاسخ خواهند داد. در صورتی که برای شخص آسیب دیده حادثه ای رخ دهد و شخص دچار از کارافتادگی شود، شرکت بیمه به بیمه شده خسارت پرداخت می کند که سقف این خسارت در فرم پیشنهاد بیمه نامه مشخص شده است و در شرکت های بیمه مختلف با هم متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید